رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-22 13:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47
کد خبر: 149244

کلاهبرداری از طریق فروش اکانت بازی کلش آف کلنز

فتا لرستان

رئیس پلیس فتا لرستان از کشف یک پرونده کلاهبرداری از طریق فروش اکانت بازی کلش آف کلنز خبر داد . 

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ آرش ابراهیمی رییس پليس فتا لرستان در تشریح این خبر گفت: درج آگهی فروش اکانت کلش با لول بالا یکی از روش های کلاهبرداری از شهروندان است که به تازگی میزان پروندهای تشکیل شده در پلیس فتا استان نشان میدهد عده ای با استفاده از این روش مبالغی را از شهروندان کلاهبرداری می کنند . 

وی افزود: شخصی با مراجعه به پلیس فتا از کلاهبرداری افرادی با استفاه از درج آگهی جعلی فروش کلش آف کلنز در سایت های ثبت آگهی خبر داد.  

اين مقام انتظامي بيان داشت: کلاهبرداران ابتدا یک اکانت با سطح بالا را به مشتری معرفی می کنند و نام کاربری و پسورد را نیز در اختیارش قرار می دهند و به محض اینکه پول را از مشتری دریافت می نمایند، دسترسی مشتری به اکانت فروخته شده را غیر ممکن می کنند.

سرهنگ ابراهیمی ادامه داد : با بررسی های فنی شخص کلاهبردار شناسایی شد که بعد از اعتراف متهم در پلیس فتا همراه مستندات به دادسرا انتقال داده شد.

این مقام مسئول ضمن هشدار به تمامي والدینی که به فرزندان خود اجازه انجام بازی های رایانه ای را می دهند ، گفت: بازی های رایانه ای علاوه بر آسیب های جسمی به فرزندان می توانند زمینه بروز مشکلات اخلاقی و اعتقادی نیز باشند زیرا برخی از طراحان بازی به صورت برنامه ریزی شده و هدفمند محتوی ضد ارزشی تولید می نمایند و در اختیار فرزندان ما قرار می دهند.

وی گفت: والدین هم نسبت به محتوی بازی و هم نسبت به رنج سنی بازی ها دقت لازم را داشته باند و حتما از بازی های استفاده کنند که دارای هولوگرام و تاییدیه سازمان بنیاد ملی بازی های رایانه ای کشورمان باشد. 

رییس پلیس فتا لرستان خاطر نشان کرد : والدین با نظارت بر عملکرد فرزندان در فضای مجازی  می توانند از هرگونه انحراف آنها جلوگیری کنند ؛ البته این مسئله زمانی محقق می شود که والدین دارای سواد کافی در زمینه بازی های رایانه ای باشند.

سرهنگ ابراهیمی خاطر نشان کرد : شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک می توانند با  حضور در پلیس فتا یا با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir  در قسمت گزارشات مردمی ثبت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط