رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-26 10:48
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 149253

مراقب آگهی‌های فروش محصولات ارزان‌ قیمت درسایت های واسط باشید

پرداخت بیعانه

رئیس پلیس فتا استان مرکزی با اشاره به اینکه شهروندان مراقب آگهی‌های فروش محصولات ارزان‌ قیمت درسایت های واسط باشند ، خاطر نشان کرد : به آگهی‌دهندگان بیعانه پرداخت نکنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت : امروزه یکی از روش‌های متداول کلاه‌برداران، درج تبلیغات اغواکننده با قیمت‌های خیلی مناسب و درخواست بیعانه در فضای مجازی است.

وی افزود: افراد کلاه‌ بردار با مهندسی اجتماعی خریدار را متقاعد می‌کنند که برای خرید کالا مبلغی را به عنوان بیعانه بپردازد و پس از واریز وجه توسط خریدار، فرد کلاه‌بردار دیگر از طریق شماره درج‌شده در آگهی پاسخگو نیست.

این مقام انتظامی ملاقات حضوری با فرد آگهی‌دهنده را مهم‌ترین راه برای پیشگیری از این‌گونه کلاه‌برداری برشمرد و تأکید کرد: شهروندان در استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن های خرید و فروش چون دیوار و شیپور توجه داشته باشند به‌هیچ‌عنوان پیش از رؤیت و دریافت کالا مبالغی را به عنوان بیعانه به‌حساب فرد آگهی‌دهنده، پرداخت نکنند.

سرهنگ آنقی در توصیه به شهروندان بیان داشت: هنگام مراجعه به سایت دیوار به تبلیغات اعتماد نکرده و حتی‌الامکان پرداخت را در محل و با بررسی صحت کالای خریداری‌شده با آگهی مندرج در سایت انجام دهید.

وی تصریح کرد: فروش جنس تقلبی از طریق تبانی فرد آگهی‌دهنده با فرد سومی که به عنوان کارشناس وارد معامله می‌شود و یا جا زدن فرد کلاه‌بردار به عنوان فروشنده اصلی از دیگر روش‌هایی که باید در خرید و فروش از این سایت‌ها بسیار مراقبت بود.

این مقام انتظامی در ادامه عنوان داشت: متأسفانه در عمل کنترل دقیق و هدفمندی بر آگهی‌های بارگذاری شده روی سایت دیوار انجام نمی‌پذیرد تا جایی که از سه ماه گذشته تاکنون قریب 34 پرونده قضایی در خصوص کلاه‌برداری از طریق سایت دیوار در این پلیس تشکیل و در حال رسیدگی است.

این مقام مسئول از شهروندان درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط