رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-22 13:29
تنظیم اندازه قلم

پ

1:13
کد خبر: 149256

فضای مجازی جایی برای انتقام گیری نیست

1

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: فردی که با انگیزه انتقام گیری از طریق فضای مجازی اقدام به ایجاد مزاحمت می کرد توسط این پلیس شناسایی و دستگیر شد.
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ یادگارنژآد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: خانمی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و عنوان کرد شخصی ناشناسی در شبکه اجتماعی واتس‌آپ، موجب سلب آسایش وی شده است ، در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و مستندات موجود، کارشناسان پلیس فتا در کمترین زمان ممکن فرد مزاحم را شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی به این پلیس انتقال دادند.

سرهنگ یادگارنژاد ادامه داد: در تحقیقات مقدماتی وی منکر هر گونه جرم انتسابی شده که با مواجه شدن مستندات و ادله دیجیتال لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف، و انگیزه‌اش از این اقدام انتقام گیری از شاکی عنوان کرد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد:از نظر قانون جرائم رایانه‌ای ارتکاب این عمل جرم است و مرتکبان این تخلفات در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی با قانون و دادگاه سروکار خواهند داشت و طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی هرگاه کسی در فضای مجازی برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان بیان داشت: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی درخواست خود را ثبت نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط