رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-22 13:36
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 149261

ثبت نام کلاس خصوصی آنلاین ،ترفندی برای هدایت کاربران به درگاه‌های بانکی جعلی

اموزش

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در خصوص هدایت کاربران به درگاه های جعلی توسط مجرمین سایبری با عنوان ثبت نام کلاس خصوصی آنلاین هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی عسگری رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با شیوع بیماری کرونا که امکان حضور دانش آموزان در کلاس های خصوصی تابستانه، فضاهای رسمی آموزشی وجود ندارد. مجرمین سایبری با تبلیغات اغوا کننده در فضای مجازی با عناوینی همچون معلم خصوصی آنلاین،کلاس خصوصی ،کسب رتبه برتر و...از کاربران می خواهند برای شروع ثبت نام مبالغ ناچیزی را واریز کنند سپس با هدایت کاربران به صفحات و درگاه های جعلی اطلاعات حساب های بانکی کاربران را دریافت و حساب آنان را خالی می کنند.

وی افزود: تعطیلی طولانی مراکز آموزشی  به دلیل بیماری کرونا باعث شده والدین درصدد جبران عقب ماندگی تحصیلی فرزندانشان به فکر کلاس های آموزشی فضای مجازی باشند تا خلاء به وجود آمده بر اثر عدم امکان حضور فیزیکی دانش اموزان در کلاس درس را جبران کنند.

وی گفت: نگرانی والدین دررابطه با پیشرفت تحصیلی فرزندان نباید منجر به افشای اطلاعات بانکی و تخلیه حساب بانکی انها شود والدین می توانند با استفاده از تلویزیون و سایت های معتبر در فضای مجازی و شیوه هایی مانند مدرسه تلویزیونی، شبکه آموزشی دانش آموز (شاد)، تولید و عرضه بسته های خودآموز آموزشی و برگزاری کلاسهای حضوری نسبت به رفع اشکال درسی فرزندان اقدام کنند.

این مقام مسئول درادامه ضمن توصیه به والدین اظهار داشت:ارتقاء سواد رسانه ای به عنوان یک ضرورت انکارناپذیراست و والدین می بایست به منظوراستفاده صحیح خود و فرزندان از فضای مجازی بیاموزند تا به راحتی دردام کلاهبرداران فضای مجازی گرفتار نشوند.

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری از کاربران خواست: هشدار‌های پلیسی را جدی بگیرند و در صورت مواجه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از بر خط این پلیس بهره ‌مند شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط