رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-23 08:40
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 149265

دستگیری باند خانوادگی فیشینگ در خوزستان

فیشینگ

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شناسایی و دستگیری خانواده‌ای که به صورت گروهی اقدام به کلاهبرداری با شگرد فیشینگ می‌کردند، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ شاهین حسنوند رئیس پلیس فتا استان خوزستان در رابطه با این خبر اظهار کرد : حسب گزارش واصله به اين پليس مبني بر فعاليت درگاه پرداخت جعلي، با توجه به حساسيت موضوع، پرونده اولیه تشکیل شده و به صورت ويژه در دستور کار کارشناسان اين يگان قرار گرفت.

وی افزود: با شروع تحقیقات و بررسی‌های تخصصی در مورد شیوه کلاهبرداری، محل فعالیت و مخفيگاه متهمين شناسايي شد که با ادامه روند تحقیقات و ادامه اقدامات کارشناسان پلیس، هویت متهمین نیز شناسایی شد.

سرهنگ حسنوند گفت: در ادامه با اخذ دستورات قضايي و طي يک اقدام غافلگير کننده متهمان که همگي اعضاي يک خانواده بودند جلب و کليه وسايل الکترونيکي آنها کشف و ضبط گرديدند.

این مقام مسئول افزود: متهمین در اختیار کارشناسان پلیس فتا برای ادامه تحقیقات قرار گرفته و پس از روبرو شدن با ادله مجرمانه و مدارک کارشناسان پليس، که در ابتدا منکر هرگونه جرمي بوده و حقيقت را انکار مي‌کردند به ناچار لب به اعتراف گشودند.

این مقام انتظامی بیان کرد: سرگرده این گروه  بيان داشت که از اواخر سال گذشته با شخصي در فضاي مجازي آشنا شدم که با همکاري وی اقدام به ساخت درگاه بانکی جعلي کردیم و درگاه را که باعنوان دوست‌یابی و صيغه‌يابي بود در شبکه‌های اجتماعی تبليغ مي‌کرده و از اين راه اطلاعات کارت بانکی شهروندان را به سرقت می‌بردیم.

وی خاطرنشان کرد:  مادر خانواده نیز بيان کرد: مبالغي که از طريق فشينگ به دست مي‌آمد به حساب‌هاي مختلف اينجانب انتقال و با همکاري همسرم، شب هنگام در جايگاه‌هاي سوخت اقدام به نقد کردن مبالغ مي نموديم.

رئیس پلیس فتا در پایان گفت: پس از بررسي سابقه این خانواده، مشخص شد آنها در پرونده‌هاي مختلفی در سراسر کشور تحت تعقيب قرار دارند که این پرونده نیز برای ادامه رسیدگی در اختیار مقام محترم قضایی قرار گرفت.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط