رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-23 08:52
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 149266

متهم با کارتهای کپی شده بانکی همشهریان خرید می کرد

کلاهبرداری

 رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از دستگیری یک نفر در قالب رابط کلاهبرداران و خرید از کارتهای کپی شده بانکی همشهریان خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ "محسن محمودی" رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این موضوع گفت : برابر شکواییه واصله از همشهریان مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب های بانکی شان موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: طبق بررسی های صورت گرفته در ابعاد موضوع و حوزه اقدامات فنی مشخص شد متهم کارت های بانکی کپی شده همشهریان را از افراد کلاهبردار تحویل گرفته و پس از خرید از کارتهای کپی شده،اجناس خریداری شده را در مکانی مشخص تحویل کلاهبردارن داده و سهم خود را به صورت نقد دریافت می کرد.

سرهنگ محمودی بیان داشت : باتوجه به اینکه متهم در یکی از استانهای همجوار اقدام به فعالیت می کرد اکیپی از نیروهای مجرب و متخصص تشکیل و جهت انجام ماموریت محوله به این استان همجوار اعزام و با هماهنگی مقام قضایی در این راستا با اقدامات سایبری و میدانی محل اختفاء این رابط کلاهبردار شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی به کلاهبرداران و رابطان آنان هشدار داد:در صورتی که بخواهند اقدام به سودجویی از همشهریان عزیز نمایند حتما قانون به سراغ آنها خواهد رفت و مطمئن باشند بااین افراد به طور جدی و قاطع برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد : نکات امنیتی در خصوص رمز کارتهای بانکی را جدی گرفته و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران نگذارند و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجه شدند موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط