رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-23 09:24
تنظیم اندازه قلم

پ

2:16
کد خبر: 149272

کلاهبرداری چند ده میلیون تومانی با اجاره کارت های بانکی

کلاهبرداری چند ده میلیونی با اجاره کارت های بانکی

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در خصوص کلاهبرداری حرفه ای به روش اجاره کارت و تطمیع صاحبان حساب خبر داد.

سرهنگ گودرزی در تشریح این خبر گفت: با شکایت مردی  39 ساله  ساکن جنوب تهران در تاریخ  نهم تیر ماه 1399 که با در دست داشتن شکوائیه ای از دادسرای مباره با جرائم رایانه ای ( ناحیه 31 تهران ) به پلیس فتا تهران و دادخواهی اومبنی بر برداشت غیر مجاز از حسابش به مبلغ 500 میلیون ریال از طریق افشا اطلاعات محرمانه کارت بانکی وی در درگاه های جعلی ( فیشینگ ) ،  موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت .

این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد : شاکی در اظهاراتش عنوان کرد مدتی قبل جهت وارد شدن به وب سایت مربوط به اینترنت بانکی که در آن حساب دارم  اقدام به جستجو عبارت ( اینترنت بانک ( نام بانک ) ) در موتور جستجو گوگل نمودم که بدون اینکه متوجه شوم به درگاه جعلی هدایت شدم و سپس با بی دقتی در خصوص آدرس یا URL وب سایت  اطلاعات کارت بانکی ام را در سایت طراحی شده توسط متهم وارد کردم و بعد از آن متوجه برداشت مبلغ 50 میلیون تومان طی یک فقره از حسابم شدم. 

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت : با توجه به لزوم تسریع در روند رسیدگی به پرونده به جهت نوع جرم ارتکابی مراتب در دستور کار پلیس قرار گرفت و با ردگیری وجه سرقتی مالک حساب مقصد شناسایی و به پلیس احضار شد که به کل منکر برداشت غیر مجاز از حساب شاکی بود و اظهار بی اطلاعی در این خصوص می کرد.

سرهنگ گودرزی افزود: طی بررسی های فنی صورت گرفته و با ارائه اسناد و مدارک موجود در پرونده سرانجام متهم بیان نمود که مدتی قبل به پیشنهاد یکی از دوستانش به شهر اصفهان مسافرت کرده و در آنجا با شخصی آشنا می شود که پیشنهاد خرید سکه و دلار را به وی می دهد و درخواست داشت تا جهت مشارکت و خرید با دریافت حق کمیسون یا کارمزد به میزان 30 درصد مبالغ واریزی ،  کارت و اطلاعات محرمانه آن نظیر رمز اینترنت بانک و ... را در اختیار او بگذارم و من چهار کارت بانکی ام را در اختیار وی گذاشتم .

این مقام مسئول گفت : پرونده با مستندات پلیس به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد و اما در کلام آخر" نتیجه اعتماد بی جا و کورکورانه ، منجر به دردسر و ناراحتی برای اشخاص  می گردد ، شهروندان توجه داشته باشند که مسئولیت هرگونه سوء استفاده از اطلاعات کارت های  بانکی ، سیم کارت های مخابراتی و .... مستقیما بر عهده مالک آن می باشد ، و متهمین همواره در جستجو افرادی می باشند که از این موارد اطلاعی ندارند و با پهن نمودن تله هایی نظیر حق کمیسیون ، اجاره کارت بانکی و غیره درصدد انجام عمل پولشویی و گرفتار نمودن اشخاص دیگر به جای خود  و ردگم کنی هستند.  

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط