رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-23 10:54
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 149281

شناسایی تعداد 9 صفحه فروش سلاح‌های گرم و سرد غیرمجاز در شبکه‌های اجتماعی

سلاح

رئیس پلیس فتا استان گلستان از شناسایی و دستگیری افرادی خبر داد که با انتشار تصاویر سلاح‌های  گرم و سرد در فضای مجازی، موجب ایجاد رعب و وحشت در سطح جامعه می شدند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر گفت: کارشناسان این پلیس در پی رصد فضای مجازی، با صفحاتی در شبکه های اجتماعی روبرو شدند که گردانندگان آنها اقدام به انتشار تصاویر، فروش و نگهداری سلاح‌های گرم و سرد می‌کردند که موضوع  در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به اینکه حفظ آسایش و آرامش جامعه و تأمین امنیت شهروندان در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا می باشد، کارشناسان این پلیس بلافاصله با انجام اقدامات پلیسی، تعداد 9 صفحه اینستاگرامی را که اقدام به انتشار تصاویر و نگهداری سلاح‌های گرم و سرد و ایجاد رعب و وحشت در فضای مجازی می‌کردند، شناسایی کردند.

وی ادامه داد :در این راستا موضوع به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان منعکس شد و 6 متهم دستگیر شدند و تعدادی سلاح گرم و سرد شامل تفنگ شکاری غیرمجاز، قمه،شمشیر و افشانه فلفل کشف و توقیف شد که نهایتا پرونده های مربوطه و متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ پرسا افزود: انتشار تصاویر و کلیپ هایی که موجب رعب و وحشت در جامعه شود و همچنین خرید و فروش هرگونه سلاح و مهمات غیرمجاز در فضای مجازی دقیقاً مثل خرید و فروش به صورت سنتی دارای وصف مجرمانه است و مجازات سنگین در انتظار مرتکبین و انتشاردهندگان این اعمال غیرقانونی است.

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که همواره بر پالایش فضای مجازی تأکید دارند، پلیس فتا هم ضمن رصد مستمر این فضا، با هنجارشکنان و برهم زنندگان آسایش و امنیت شهروندان در فضای مجازی برابر قانون رفتار خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا استان گلستان از هموطنان خواست : صفحات،کانالها و وبگاههای مربوط به فروش سلاح و مهمات غیرمجاز را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط