رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-24 09:32
تنظیم اندازه قلم

پ

1:51
کد خبر: 149285

کشف پرونده انتشار تصاویر خصوصی در اینستاگرام

عامل انتشار تصاویر خصوصی در اینستاگرام شناسایی شد

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از کشف یک پرونده انتشار تصاویر خصوصی ،توهین و افترا در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ علی کریمی، رئيس پليس فتا استان كرمانشاه در تشریح این خبر گفت :در پی شکایت خانم جوانی مبنی بر اینکه شخصی ناشناس از طریق یک پیج اینستاگرام اقدام به درج اطلاعات و تصاویر شخصی، نشر اکاذیب و منتسب نمودن اعمالی برخلاف حقیقت نموده که باعث هتک حیثیت وی شده ، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود:کارشناسان این پلیس با حساسیت ویژه نسبت به پیگیری پرونده اقدام کردند و ضمن بکارگیری شگردهای فنی و پلیسی، متهمه را شناسایی ، دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دادند.

سرهنگ کریمی گفت: متهم در ابتدا منكر هر گونه بزه ارتكابي بوده ولی با دیدن ادله موجود، در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کرد وهدفش را از انجام اين كار انتقامگیری به دلیل مسائل خانوادگی بيان داشت.

این مقام انتظامی یادآور شد: آثـار و تبعـات روحی و روانی توهین و افترا در فضای مجـازی،  بیشـتر از فضای حقیـقـی بوده و تا مـدت‌ها زندگی، خـانـواده و یا موقعیت شغلی فرد قربانی را تحت تاثیرقرار خواهد داد لذا پلیس فتا تمام تلاش خود را در راستای شناسایی و دستگیری مجرمین اینگونه جرائم به کارخواهند بست.

رئيس پليس فتا استان كرمانشاه با اشاره به ماده17 قانون جرایم رایانه‌ای تصریح کرد: هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون 5.000.000 ریال تا چهل میلیون 40.000.000 ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

وی در ادامه توصیه کرد: یکی از مواردی که بارها مشاهده شده است انتشار تصاویر خصوصی قربانیان تحت عنوان‌های نامناسب است، وقتی که منشا اصلی این تصاویر بررسی می‌شود معلوم می‌گردد مجرم تصاویر را از صفحات خود قربانی برداشته و منتشر کرده است لذا به کاربران توصیه می‌کنیم از به اشتراک‌گذاری تصاویری که بازنشر آن ممکن است باعث ریختن آبروی فرد یا خانواده وی شود جدداً خودداری نمایند.

این مقام مسئول گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط