رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-24 09:27
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 149288

کلاهبرداری با پرداخت وام کم بهره

کلاهبرداری با پرداخت وام کم بهره

رئیس پلیس فتا گیلان از شناسایی فرد کلاهبرداری که به بهانه پرداخت تسهیلات کم بهره در فضای مجازی اقدام به فریب شهروندان می کرد، خبر داد.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "ایرج پورمستمند" رئیس پلیس فتا استان گیلان با اعلام اين خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در فضای مجازی به بهانه پرداخت تسهیلات کم بهره از وی مبلغ ۴۰ میلیون ریال کلاهبرداری شده است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه تحقیقات از شاکی مشخص شد، پس از درج آگهی دریافت وام در سایت دیوار و شیپور، فردی در نقش خیر با وی تماس گرفته و با اخذ اصل مداراک هویتی و کارت بانکی با رمز، اقدام به کلاهبرداری از مالباخته کرده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تحقیقات نامحسوس، متهم این پرونده را در شهر رشت شناسایی کردند، اظهار داشت: با هماهنگی قضایی متهم دستگیر شد.

سرهنگ پورمستمند تصریح کرد: متهم در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف کرد و به مرجع قضایی معرفی شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تحقیقات برای شناسایی دیگر شکات احتمالی این پرونده ادامه دارد، بیان داشت: شهروندانی که تا کنون به این روش از آنها کلاهبرداری شده‌ در اسرع وقت به پلیس فتا استان شهر خود مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان از مردم خواست: اطلاعات هویتی و بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به مرکز فوریت سایبری گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط