رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-24 09:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 149292

اعتماد بی‌جا ، کار دست شاکیه داد

اعتماد بی‌جا کار دست شاکیه داد

رئیس پلیس فتا زنجان از با اشاره به کشف یک پرونده انتشار تصاویر خصوصی ،گفت: متهم با جلب اعتماد افراد در فضای مجازی، پس از اخذ تصاویر شخصی و خصوصی قربانیان، اقدام به اخاذی از آن‌ها می‌ کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر تهدید و اخاذی از طریق انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی، موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی درادامه گفت: با اقدامات فنی و شیوه و شگرد‌های خاص پلیسی متهم به‌هویت معلوم در یکی از استان‌های همجوار مورد شناسایی قرار گرفت، با هماهنگی قضایی‌ وی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و ابزارهای جرم توقیف شد.

سرهنگ آدینه لو بیان داشت: متهم پس از روبه‌رو شدن با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود اقرار کرد از طریق شبکه اجتماعی با شاکیه آشنا شده و پس از جلب اعتماد وی به بهانه ازدواج اقدام به دریافت تصاویر خصوصی کرده و با تهدید به انتشار این تصاویر قصد اخاذی مالی و سعی در برقراری ارتباطات نامتعارف داشته است.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه فضای مجازی محل مناسبی برای آشنایی و ازدواج نیست افزود: کاربران فریب پیشنهاد و درخواست‌های نامتعارف را نخورند؛ زیرا شیادان به صورت مستمر در حال فعالیت در این فضا هستند، که در صورت اشتباه خطرات جبران ناپذیری متوجه آنها خواهد شد.

وی تاکید کرد: کاربران توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و از اشتراک‌ گذاری تصاویر شخصی و خصوصی در فضای مجازی و ارسال  آنها به  افراد ناشناس خود داری نمایند زیرا امکان سواستفاده، توسط افراد فرصت طلب وجود دارد.

رئیس پلیس فتا زنجان اظهار داشت : شهروندان عزیز در صورت نیاز به مشاوره یا ارائه گزارش موارد مشکوک می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی، یا از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی  (110) اقدام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط