رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-24 09:12
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149297

نمره پایین، عامل فحاشی دانشجو به استاد در فضای مجازی شد

توهین

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی که در شبکه اجتماعی تلگرام و وانساپ اقدام به فحاشی و توهین به استاد خود کرده بود خبر داد .

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ‌ دوم حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: با شکایت استاد دانشگاهی مبنی بر توهین و فحاشی اینترنتی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و در بررسی و اخذ استعلامات مشخص شد فردی ناشناس با ایجاد یک گروه در شبکه اجتماعی تلگرام و افزودن دانشجویان، اقدام به توهین و فحاشی به شاکی کرده بود.

این مقام انتظامی در ادامه اظهار داشت: پرونده در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و پس از اقدامات فنی مشخص شد شخصی که اقدام به این امر نموده از شاگردان شاکی است.

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: پس از شناسایی متهم و طی هماهنگی قضایی وی به این پلیس احضار و پس از مواجهه با قراین و شواهد به جرم خود اعتراف کرد و از این موضوع احساس ندامت نمود و هدف از این کار انتقام گرفتن از استاد به دلیل نمره پایینی که در امتحانات به وی داده بود بیان کرد؛ در همین راستا پرونده تکمیل و به مرجع قضایی ارسال شد.

این مقام سایبری گفت: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

وی بیان داشت: کاربران در فضای سایبری باید مراقب رفتار آنلاین خود باشند و از روی بد‌گمانی و شک یا انتقام‌جویی و یا سرگرمی و... برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت نکنند، چرا که همانطور که گفته شد مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست: هشدار های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰5 گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط