رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-25 11:01
تنظیم اندازه قلم

پ

1:55
کد خبر: 149323

هتک حیثیت و مزاحمت اینترنتی کار خواستگار قبلی بود

هتک حیثیت و مزاحمت اینترنتی کار خواستگار قبلی بود

رئیس پلیس فتا استان خوزستان ضمن اشاره به معضلات فضای مجازی، از دستگیری متهمی که پس از شنیدن جواب منفی از دختر مورد علاقه خود اقدام به هتک حیثیت وی در فضای مجازی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ شاهين حسنوند رئيس پليس فتا استان خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني پليس فتا اظهار کرد: خانمي با در دست داشتن مرجوعه قضايي به اين پليس مراجعه و مدعی شد: شخص ناشناسی با دسترسی به اكانت تلگرام من اقدام به هتک حیثیت و ايجاد مزاحمت برای من و آشنايانم کرده است،  لذا تقاضاي از پلیس فتا تقاضای رسيدگي دارم.

وی افزود: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده مقدماتی تشکيل شده و در اختيار کارشناسان پليس فتا استان قرار گرفت. با بررسی‌های انجام شده و اقدامات فني صورت گرفته توسط کارشناسان پليس فتا، مشخص شد متهم ابتدا اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه شاکی کرده و سپس به حساب‌ کاربری شبکه‌های اجتماعی وی دسترسی پیدا کرده است. 

سرهنگ حسنوند گفت: با ادامه تحقیقات تخصصی، هويت متهم شناسايي و محل سکونت وي کشف گرديد که با اخذ مجوز مقام محترم قضايي و اعزام تيمي از مأموران پليس فتا، متهم دستگير و براي تحقيقات بیشتر در اختيار کارشناسان قرار گرفت. متهم در ابتدا منکر بزه انتسابي شد اما پس از مشاهده ادله و شواهد انکار ناپذير لب به اعتراف گشود و بزه ارتکابي خود را پذیرفت.

اين مقام مسئول بيان کرد: متهم در اظهارات خود و شیوه انجام بزه خود گفت: مدتی قبل به خواستگاری این خانم رفتم ولی با جواب منفي وی مواجه شدم، پس از این ماجرا، از وی کينه به دل گرفته و تصميم گرفتم که تلافي کنم. براي عملي کردن نقشه خود اقدام به سرقت گوشی همراه شاکی کرده و با دسترسي به حساب تلگرامي وي، پيام‌ها و مطالب  كذب به مخاطبینش ارسال می‌کردم و اقدام به مزاحمت و هتك حيثيت وی می‌کردم.

اين مقام انتظامي بيان کرد: هتک حيثيت و انتشار مطالب کذب علیه دیگران در شبکه‌های اجتماعی يکی از شايع‌ترين جرائم حوزه فضای مجازی می‌باشد و در قانون مجازات اسلامی نیز جرم‌انگاری شده است. اين موضوع، مشکلات و تبعات منفی فراوانی برای قربانيان دارد که هوشياری شهروندان بخصوص بانوان را در زمان فعاليت در فضای مجازی مي‌طلبد.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از تحویل متهم به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی پرونده خبر داد و گفت: برابر قانون جرائم رایانه‌ای، اشخاص باید پاسخگوی رفتار و اعمال خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باشند. شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط