رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-25 11:11
تنظیم اندازه قلم

پ

2:09
کد خبر: 149327

انهدام باند کلاهبرداری و پولشویی با اجاره کارت بانکی

پلیس فتا ا البرز

رییس پلیس فتا البرز اعلام کرد: اعضای باند سازمان یافته کلاهبرداری اینترنتی با هشت فقره کلاهبرداری در این استان دستگیر شدند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز در خصوص این خبر اظهار داشت: در پی ارجاع چند پرونده کلاهبرداری اینترنتی مبنی براین که شخصی از طریق شبکه اجتماعی واتساپ با مالباختگان تماس گرفته و با این شیوه که شما در قرعه کشی صدا و سیما برنده شده اید آن‌ها را به پای دستگاه ATM هدایت و بافعال سازی رمزدوم پویا یا دریافت پسورد App Mobile Bank بانک مربوطه اقدام به برداشت مبالغی در حدود سه میلیارد ریال کرده است، با توجه به اهمیت موضوع شناسایی متهمان در دستور کار پلیس فتا استان البرز قرار گرفت.

سرهنگ اقبالی ادامه داد: ماموران در بررسی های اولیه خود متوجه شدند وجوه خارج شده از حساب مالباختگان در چند حساب تقسیم شده که بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی حساب های مقصد مسدود و چهار نفر از صاحبان حساب به پلیس فتا دعوت شدند. 

رئیس پلیس فتا استان البرز افزود: پس از حضور افراد پیش گفته مشخص شد که آن ها نیز به بهانه بالا بردن گردش حسابشان برای دریافت تسهیلات بانکی طعمه فرد دیگری شده اند و در ازای دریافت مبلغ ناچیزی کارت خود را در اختیار متهم قرار داده اند. 

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه فردی که کارت بانکی افراد را برای انجام عمل پولشویی دریافت کرده بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند. 

این مقام انتظامی اضافه کرد: متهم پس از دستگیری با مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و خود را یکی از سرشبکه های باند کلاهبرداری اینترنتی معرفی کرد و عنوان کرد که از طریق شبکه های اجتماعی از یکی دیگر از افراد دستور اقدامات پولشویی را می گیرد. 

اقبالی با بیان این که با تلاش های چندین ماهه و اقدامات گسترده پلیسی و اطلاعاتی ماموران، متهم اصلی نیز در شهرستان ملارد استان تهران شناسایی شد ،خاطرنشان کرد: بلافاصله ماموران وارد عمل شده و با دریافت نیابت قضائی به شهرستان ملارد اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر کرده و به پلیس فتا منتقل کردند و تاکنون متهم به هشت فقره کلاهبرداری به مبلغ سه میلیارد ریال اعتراف کرده است.

رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به انهدام این باند سازمان یافته کلاهبرداری اینترنتی خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز از اعتماد بی مورد به افرادی که از راه‌های مختلف با آن ها تماس گرفته و درخواست اطلاعات حساب های بانکی آن‌ها دارند پرهیز کنند.

رئیس پلیس فتا استان البرز یادآور شد: شهروندان می توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط