رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-25 14:01
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 149335

برداشت یک میلیارد و 500 میلیون ریال از 176 کارت‌بانکی به صورت غیرمجاز

کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا استان گلستان از شناسایی و دستگیری باند سه نفره کلاه‌برداری در استان گلستان خبر داد که بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون ریال از حساب شهروندان برداشت کرده بودند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر گفت: اخیراً پرونده‌ای تشکیل شده که در آن یکی از شهروندان مدعی برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی‌اش بوده است ؛ در این خصوص موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: با بررسی‌های صورت گرفته سرنخ‌های موجود در پرونده، مشخص شد برداشت‌ها توسط یکی از متهمان سابقه‌دار صورت گرفته است.

سرهنگ پرسا افزود: پس از شناسایی وهماهنگی قضایی صورت گرفته، متهم و همدستانش طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی تصریح کرد:در تحقیقات تکمیلی مشخص شد متهمان مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال از 176 کارت‌بانکی به صورت غیرمجاز برداشت کرده‌اند که درنهایت هر سه متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

این مقام مسئول بیان داشت : پلیس فتا با رصد مستمر این فضا، با هنجارشکنان و برهم زنندگان آسایش و امنیت شهروندان و سودجویان سایبری در فضای مجازی برابر قانون رفتار خواهد کرد.

این مقام مسئول توصیه کرد: کاربران عزیز به شاخصه‌های درگاه اینترنتی امن توجه کنند و هنگامی‌ که وارد درگاه بانکی می‌شوند دقت کنند که دارای پروتکل https باشد و کد امنیتی موجود در صفحه درگاه، متغیر باشد و تصویر نباشد.

رئیس پلیس فتا استان گلستان خاطر نشان کرد: در صفحه درگاه بانکی حتماً از کیبورد مجازی استفاده کنید و در صفحاتی که مشکوک هستید اطلاعات حساب و کارت‌بانکی خود را وارد نکنید و صفحات جعلی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  گزارش کنید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط