رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-28 12:45
تنظیم اندازه قلم

پ

1:46
کد خبر: 149357

همسایه شاکی عامل برداشت غیر مجاز از آب در آمد

برداشت غیر مجاز از حساب

رئیس پلیس فتا خوزستان از دستگیری فردی که پس از سرقت کارت بانکی همسایه خود اقدام به خریدهای میلیونی می‌کرد، خبر داد و گفت: شهروندان در حفظ و نگهداری از کارت بانکی و رمز آن هوشیار باشند.

سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در رابطه با این خبر بیان کرد: خانمی با در دست داشتن مرجوعه‌ي قضايي به اين پليس مراجعه و اظهارکرد: پس از مفقود شدن كارت بانكي خود و مراجعه به بانك و اخذ پرينت صورتحساب، متوجه شدم كه طي چندين مرحله به صورت غيرمجاز مبلغ 14 ميليون تومان از حسابم برداشت شده است و حال از پلیس فتا تقاضاي رسيدگي دارم.

وی افزود: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده اولیه تشکیل و در دستور کار کارشناسان اين پليس قرارگرفت. با انجام تحقيقات فني توسط كارشناسان اين پليس، هویت عامل برداشت غيرمجاز مشخص شد و با ادامه بررسی‌های تخصصی محل سکونت وی نیز کشف شد.

سرهنگ حسنوند گفت: در ادامه متهم به این پلیس احضار و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارشناسان پرونده قرار گرفت. متهم که جوانی 28 ساله بود، علي‌رغم كتمان حقيقت، در مواجهه با ادله دیجیتالی جرم مجبور به اعتراف شد و بزه انتسابی خود را پذیرفت. متهم در اظهارات خود گفت: با شاكي پرونده نسبت فاميلي دارم و همسايه ايشان نيز هستم و با مراجعه به منزل آنها، در زماني مناسب از غفلت وی سوءاستفاده کرده و كارت بانكي‌اش را سرقت کردم.

این مقام مسئول به شهروندان هشدار داد: در حفظ و نگهداری کارت‌های بانکی و رمز عبور آن دقت کافی داشته باشید و به هیچ‌وجه آنها را در اختیار دیگران قرار ندهید. همچنین از رمزهای ساده و قابل حدس مانند سال تولد برای کارت بانکی استفاده نکرده و به صورت دوره‌ای آنها را تغییر دهید.

این مقام انتظامی افزود: متهم در ادامه اظهارات خود اظهار کرد که قبل از سرقت کارت بانکی رمز آن را از طریق فرزند وي به دست آورده بود و در پي آن بامراجعه به فروشگاه‌هاي مختلف اقدام به برداشت غیر مجاز و خريد شارژ کرده است.  

رئیس پلیس فتا خوزستان در پایان از معرفی این متهم به همراه پرونده به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خود خبر داد و گفت: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط