رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-29 12:53
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149376

کلاهبرداری با شیوه رمالی در ایلام

کلاهبرداری با شیوه رمالی در ایلام

رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی عامل کلاهبرداری از شهروندان به شیوه رمالی و دعانویسی در ایلام خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری یک رمال و فالگیر از وی در سایت دیوار پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود: بررسی‌های اولیه و تحقیقات مقدماتی از شاکی نشان داد شخصی با درج آگهی تحت عنوان فالگیری و دعانویسی در سایت دیوار و با ادعای برطرف کردن مشکلات مردم با آن‌ها ارتباط و پس از واریز وجه به حساب وی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

سرهنگ جمالی ادامه داد: شناسایی عامل انتشار دهنده آگهی در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و پس از هماهنگی با مراجع محترم قضایی متهم شناسایی و پس از پذیرفتن جرم ارتکابی، پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید.

این مقام مسئول بیان داشت : در این روش کلاهبرداری افراد کلاهبردار در فضای مجازی با درج آگهی‌های تبلیغاتی جعلی و سوء استفاده از اعتقاد کاربران به دنبال کسب منافع مالی هستند.

رئیس پلیس فتا ایلام توصیه کرد: شهروندان مراقب کلاهبردارن در فضای مجازی باشند و والدین گرامی نیز با نظارت بیشتر بر فرزندان خود خصوصاً نوجوانان و جوانان مراقبت‌های لازم را در این خصوص به عمل آورند.

این مقام مسئول از عموم مردم خواست : در صورت مواجهه با چنین مواردی، موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به همکاران ما اطلاع دهند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط