رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

فیشینگ با ترفند مالیات هزار تومانی جایزه

1399-05-08 10:09
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149377

رئیس پلیس فتا استان فارس هشدار داد:

فیشینگ با ترفند مالیات هزار تومانی جایزه

کارت شارژ

رئیس پلیس فتا استان فارس در خصوص شگرد کلاهبرداران سایبری با عنوان راه‌اندازی‌ مسابقات در گروه‌ها و کانال‎های شبکه اجتماعی و هدایت مخاطبین به درگاه‌های فیشینگ بانکی جهت دریافت جایزه هشدار داد. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در خصوص برنده شدن در مسابقات و چالش‌هایی که در گروه‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی راه افتاده است، گفت: اخیراً پرونده‌هایی به پلیس فتا ارجاع شده که در آن برخی از شهروندان در مسابقات و چالش‌هایی شرکت می‌کنند که جایزه‌ برنده شدن آن، معمولا یک کارت شارژ 500 هزار ریالی از اپراتورهای شرکت مخابرات است .

این مقام مسئول ادامه داد: قربانی با شرکت در این مسابقات بدون هیچ قید و شرطی برنده اعلام شده و کلاهبردار به عنوان مدیر آن گروه یا صفحه، از کاربر می‌خواهد که مبلغ 1000 تومان به عنوان هزینه مالیات کارت شارژ از طریق لینک ارسالی پرداخت نماید که با انجام این کار، قربانی به درگاه فیشینگ هدایت شده و به این ترتیب موجودی حساب وی توسط کلاهبردار خالی می‌شود.

سرهنگ سلیمانی در خصوص لینک‌های ارسالی به شهروندان توصیه کرد: کلاهبردارن دائما در تلاش برای به طمع انداختن کاربران با ترفندهای مختلف هستند و گاهی حتی با ارسال بدافزارهایی باعث آسیب به گوشی تلفن همراه کاربر می‌شوند و در صورتی که بدون آگاهی بر روی هر لینک ارسالی  کلیک کنند ممکن است آسیب جدی به سیستم عامل آنها نیز وارد شود.

وی تاکید کرد: مسابقات اعلام شده توسط شرکت‌ها و یا نهاد‌های دولتی تنها از راه‌های معتبر مانند سایت رسمی آن نهاد و یا صدا و سیمای جمهوری اسلامی اطلاع‌رسانی می شود . 

رئیس پلیس فتا فارس با اشاره به قابلیت سایت پلیس فتا، آن را پل ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از هموطنان درخواست دارد در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی  www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید