رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-29 12:59
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 149380

فریب فروشنده با ارائه رسید پرداخت جعلی و ساختگی

کلاهبرداری با ارائه رسیدهای جعلی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شناسایی فردی خبر داد که با ارائه رسید پرداخت جعلی اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کرد. 

سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در خصوص این خبر اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس مبنی بر اینکه از وی در یکی از سایت‌های خرید و فروش نیازمندی‌ها، کلاهبرداری شده است، موضوع در اسرع وقت مورد پیگیری قرار گرفت.

وی ادامه داد: ضمن بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد شاکی آگهی فروش کالایی را در یکی از سایت‌های فروش کالا و نیازمندی بارگزاری کرده ولی با اینکه رسید پرداختی از سوی خریدار مبنی بر واریز وجه دریافت نموده است، هیچ گونه وجهی به حساب وی واریز نشده است.

این مقام انتظامی افزود: با اقدامات فنی و پلیسی ضمن دستگیری متهم مشخص شد که خریدار از بی‌دقتی فروشنده سوء استفاده نموده با ارائه رسید پرداخت جعلی و ساختگی، فروشنده را فریب داده و اقدام به کلاهبرداری از وی کرده و ضمن تحویل کالا پولی را به حساب او واریز نکرده است.

سرهنگ نصرتی گفت: در خرید و فروش‌های خود در فضای مجازی تا زمانی که پیامکی مبنی بر واریز وجه دریافت نکرده اید  به هیچ عنوان به رسیدهای ارائه شده اعتماد نکنید، زیرا ممکن است اینگونه رسیدها، ساختگی و جعلی بوده و دامی در جهت کلاهبرداری از شما باشد.

وی با بیان اینکه فعال نمودن سامانه پیامکی می‌تواند شما را از تراکنش حساب‌های بانکی آگاه سازد، گفت: در هنگام دریافت بهای کالای فروخته شده دقت نمایید که پیامک دریافتی حتما با سرشماره بانک برای شما ارسال شده باشد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به این پلیس اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط