رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-01 14:05
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149430

کلاهبرداری 17میلیارد ریالی در سایت دیوار

کلاهبرداری 17میلیارد ریالی در سایت دیوار

رئیس پلیس فتا یزد از شناسایی فردی که با درج آگهی کذب در سایت دیوار، اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده بود، خبر داد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد درتشریح این خبر گفت: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه کرد و مدعی کلاهبرداری از حسابش به مبلغ 17 میلیارد ریال از طریق سایت دیوار شده بود که در این خصوص موضوع به طور ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی پرونده در سایت دیوارآگهی فروش بیل مکانیکی را مشاهده کرده است و با توجه به قیمت مناسب آن جهت بازدید از بیل مکانیکی، به شهرستان محل فروش مراجعه  کرده و پس از بازدید از یک دستگاه  بیل مکانیکی که فروشنده به وی نشان داده بود، مبلغ ده میلیارد ریال وجه را طی سه فقره چک به مبلغ 700 میلیارد ریال، تسلیم فروشنده کرده است تا فروشنده محموله را بارگیری کند و به شهرستان محل سکونت خریدار ارسال نماید.

وی در ادامه افزود: فروشنده پس از دریافت وجه، علاوه بر این که  بیل مکانیکی را برای خریدار بارگیری و ارسال نکرد،  تلفن خود را نیز خاموش کرد که پس از انجام تحقیقات تخصصی مشخص شد که فروشنده کلاه بر‌دار بوده و بیل مکانیکی که به رویت خریدار رسانده نیز متعلق به وی نبوده است.

سرهنگ ابوطالبی با بیان اینکه  پیگیری جهت دستگیری فرد کلاه بردار ادامه دارد، یادآور شد: پس از اقدامات فنی و اخذ دستور قضایی توسط کارشناسان این پلیس، مبلغ ده میلیارد ریال وجه پرداختی به خریدار عودت داده شد.

این مقام مسئول گفت: سودجویانی هستند که با درج آگهی جعلی با قیمت‌های وسوسه انگیز اقدام به کلاهبرداری می کنند، لذا از هموطنان خواستاریم به هیچ عنوان به این گونه آگهی ها اعتماد نکنند و هرگز پیش از دریافت کالا، هزینه‌ای پرداخت نکنند.

رئیس پلیس فتا استان یزداز شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط