رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-04 13:50
تنظیم اندازه قلم

پ

2:53
کد خبر: 149455

افزایش حملات DDOS با شیوع ویروس کرونا

افزایش حملات DDOS با شیوع ویروس کرونا

به گفته محققان علاوه بر حملات DDoS سنتی، نمونه‌های مختلفی از افزایش  ترافیکی غیر طبیعی در شبکه‌ها مشاهده می‌شود.

 

در سه ماهه اول سال 2020، حملاتنسبت به سه ماهه اول سال 2019 بیش از 278٪ و بیش از 542٪ نسبت به سه ماه گذشته افزایش یافته است. گزارشات منتشر شده نشان می‌دهد که حملات DDoS به یک خطر جهانی تبدیل شده است و با افزایش حملات و پیچیدگی آن‌ها،ISP ها مجبورند اقدامات امنیتی خود را تقویت کنند.

nexusguard-stats-072020-1.jpg

ترافیک غیر قابل کشف و غیر طبیعی

در حالی که حملات DDoS خدمات را برای شرکت‌های بزرگ و افراد به طور یکسان مختل می کند، ISP ها در مقابل حملات با چالش‌های بیشتری روبرو می‌شوند تا ترافیک‌های غیر قابل کشف و غیر طبیعی را مهار کنند.

به گفته محققان حملات DDOS بدون سروصدا کار می‌کنند. محققان افزایش حملات DDOS را به همه گیری ویروس کرونا نسبت می‌دهند، زیرا مصرف کنندگان به خدمات آنلاین وابسته می‌شوند و کار از خانه به عنوان یک ام عادی جدید در جهت تلاش برای جلوگیری از شیوع این بیماری است.

به این دلیل که کار کردن از راه دور تبدیل به یک استاندارد جدید شده است و استفاده اینترنت خانگی در این ایام بیشتر شده است، اقدامات امنیتی مناسب برای کاهش این حملات برایISP ها یک امر مهم است. حملاتDDoS ، چه از طریق ورودی و چه از طریق خروجی‌ها، تهدیدی برای این استاندارد کار جدید است که هیچ یک از کاربران خانگی قادر نخواهند بود به طور مؤثر از آن جلوگیری و آن را شناسایی کنند. به همین دلیلISP ها برای حفظ کیفیت اتصال به شبکه خود باید از اقدامات محافظتی استفاده کنند.

ISP ها مورد حمله قرار گرفتند

چنین اتکای سنگین به خدمات آنلاین باعث ایجاد افزایش حملات و باعث غلبه برISP ها شده است. علاوه بر حملات DDoS سنتی، محققان الگوهای مختلف ترافیکی غیر عادی، از جمله حملات کوچک و کوچک‌تر را که "قاتلان نامرئی" نامیده می‌شوند، شناسایی کردند.

این نوع حملات معمولاً توسطISP ها نادیده گرفته می‌شوند و این امر باعث اختلالاتی در هنگام دسترسی به وب سایت‌ها و شبکه‌های خدمات آنلاین می‌شود.

کارشناسان معتقدند که این روند به زودی از بین نمی رود و باید با انجام اقداماتی زیرساخت‌های شبکه اینترنتی را در برابر حملات شدید ایمن کرد.ISP ها نقش کلیدی در جلوگیری و کاهش حملات در دراز مدت دارند و از شبکه‌ها و کاربران خود در برابر همه حملات قدیمی و جدید محافظت کنند. به همین منظور باید اقدامات لازم برای رسیدگی و مدیریت ترافیک مشکوک صورت گرفته و اتصال به موقع سرویس دهی شبکه به مشتریان در هنگام حملات DDoS انجام شود.

nexusguard-stats-072020-2.jpg

حملات Bits-and-Pieces

یافته‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد که حملات Bits-and-Pieces همچنان به صورت سنتی ادامه دارند. این مشکل ناشی از حملات و درخواست‌هایی از طرف IPهای مختلف است که در نهایت زیرساخت‌ها را به صورت هدفمند از طریق حملات کوچک فراوان از منابع مختلف محاصره و باعث آسیب و اختلال در آن‌ها می‌شود.

علاوه بر این، 90٪ از حملات به کار رفته نیز از یک رویکرد منحصر به فرد استفاده کرده‌اند که این تغییر از ویژگی‌های این حملات نسبت به حملات سنتی است.

از آن‌جا که حملات DDoS پیچیده تر می‌شود و با تغییر در شیوه زندگی به دلیل همه گیری ویروس کرونا تشدید می‌شود، باید سیاست‌ها و شیوه‌های امنیتی جدید برای جهان در نظر گرفته و مورد توجه قرار گیرد وISP ها باید با روش‌های جدید حملات ناشی از وضعیت موجود سازگار شوند و به آن‌ها بپردازند  و به دنبال کاهش و مدیریت اختلالات ناشی از حملات گسترده DDoS باشند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط