رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-05 07:25
تنظیم اندازه قلم

پ

1:13
کد خبر: 149461

کلاهبرداری سایبری با شگرد اعطاء نمایندگی فروش

کلاهبرداری سایبری

رئيس پليس فتا استان اصفهان از شناسایی و دستگيری فردی خبر داد كه در يكی از شبكه اجتماعی تحت عنوان نماينده فروش اقدام به كلاهبرداری از شهروندان کرده بود.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ مرتضوی، رئيس پليس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شكايت يكی از شهروندان مبنی بر اينكه فردی در يكی از شبكه‌های اجتماعی با معرفی خود به عنوان نماينده فروش شركت مواد غذايی از وی كلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وی افزود: شاكی در شبكه اجتماعی تلگرام با فردی كه خود را نماينده فروش يكی از كارخانجات توليد لوازم خانگی معرفی كرد، آشنا می شود و  مبلغ 50 ميليون ريال به عنوان پيش پرداخت به حساب او واريز می کند كه پس از واريز وجه متوجه شده است که اقدام وی كلاهبرداری بوده است.

سرهنگ مرتضوی افزود: با انجام تحقيقات تخصصی در فضای مجازی و اقدامات كارشناسان پلیس، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی یک عميلات غافلگيرانه در مخفيگاهش دستگير شد و سرانجام پرونده جهت انجام اقدامات قانونی به مراجع قضایی تحويل داده شد.

رئيس پليس فتا استان اصفهان تصریح کرد: شبكه‌های اجتماعی مكان امنی برای داد و ستد و خريدهای اينترنتی نمی‌باشد؛ چه بسا بسياری از افراد سودجويی كه قصد كلاهبرداری از كاربران را دارند در شبكه‌های اجتماعی غيربومی فعاليت می‌كنند.

این مقام انتظامی ضمن توصیه به شهروندان مبنی بر عدم پرداخت وجه قبل از خریدهای اینترنتی، از آنان خواست:  در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طريق نشانی پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و كانال رسمی پليس فتا در پیام‌ رسان‌های داخلی با آی دی cyberpolice با ما در‌ ميان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط