رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-05 13:49
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149495

دستگیری عامل کلاهبرداری اینترنتی 60 میلیون ریالی

دستگیری عامل کلاهبرداری اینترنتی 60 میلیون ریالی

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری عامل کلاهبرداری اینترنتی 60 میلیون ریالی خبر داد.

سرهنگ موسوی، رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا عنوان کرد: با مراجعه احدی از شهروندان به پلیس فتا و طرح شکایت در خصوص برداشت اینترنتی از حساب وی ، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی تشریح کرد: شاکی در اظهارات خود عنوان داشت بعدازاینکه یک پیامک انتقال وجه دریافت کردم متوجه شدم که مبلغ شصت میلیون ریال از حسابم کسر شده است.

سرهنگ موسوی ادامه داد: مأموران پلیس فتا در تحقیقات گسترده و استعلامات صورت گرفته موفق به کشف شیوه و شگرد متهم یا متهمان که با ایجاد درگاه جعلی ( فیشینگ) اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان کرده بودند، شده و پس از بررسی‌های صورت گرفته متهم را در شهرری  شناسایی و دستگیری وی در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان داشت: مأموران پلیس فتا با اخذ نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه و قبل از اینکه متهم فرصت از بین بردن مدارک و مستندات را پیدا کند، متهم را دستگیرکردند و به پلیس فتا غرب استان تهران تحویل دادند.

این مقام مسئول  گفت: متهم دستگیرشده ابتدا منکر بزه انتسابی شد اما پس از مواجهه با ادله دیجیتال چاره‌ای ‌جز اعتراف نداشت و درنهایت پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از هم‌وطنان درخواست کرد: در تراکنش‌های بانکی و خریدهای اینترنتی از هشدارهای پلیس فتا را که در سایت پلیس فتا بارگزاری شده است بازدید کنند و نکات ذکرشده را مدنظر قرار دهند و هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط