رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-07 12:52
تنظیم اندازه قلم

پ

1:46
کد خبر: 149530

پایان کار هتاک اینترنتی با هوشیاری کارآگاهان پلیس فتا

هتاک اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی یک هتاک اینترنتی که با استفاده از شبکه اجتماعی تلگرام با انتشار اکاذیبی توهین‌آمیز، باعث تشویش اذهان عمومی شده بود ، خبر داد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده قضایی اظهار داشت : در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مرکز استان مبنی بر هتک حیثیت در شبکه اجتماعی تلگرام، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام سایبری افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم در یکی از گروه‌های تلگرامي اقدام به انتشار مطالب کذب نموده که سبب هتک حيثيت شاکی و موجب تشويش اذهان عمومي شده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کارآگاهان سایبری این پلیس با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شده ، متهم را مورد شناسایی قرار دادند و در نهایت با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد.

سرهنگ حسین صادقی بیان داشت: متهم در مواجه با مدارک و مستندات جمع‌آوری شده توسط کارشناسان این پلیس ، ضمن اقرار به جرم خود ، علت ارتکاب عمل مجرمانه‌اش را مشکلات شخصی با شاکی پرونده اعلام کرد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان در راستای عدم آشنایی کاربران با قانون مجازات اسلامی اظهار داشت: هتک حیثیت و تجاوز به شأن و شخصیت و آبروی افراد بی‌شک از جرایم مهم بوده و بیشتر پرونده‌های  متشکله در پی سهل‌انگاری افراد و یا عدم آگاهی نسبت قوانین و همچنین نحوه‌ بهره برداری ناصحیح از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای در اختیار می‌باشد.

این مقام مسئول به کاربران شبکه‌های اجتماعی هشدار داد: انتشار هرگونه مطلب توهین‌آمیز، هتک حیثیت و نیز تشویق سایر افراد و گروه‌ها به انتشار مطالب توهین‌آمیز جرم تلقی شده و پلیس فتا با عاملان آن برخوردی قانونی خواهد داشت.

سرهنگ حسین صادقی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره تماس 096380 درخواست خود را ثبت نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط