رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-08 11:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:07
کد خبر: 149538

احضار عامل انتشار کلیپ حاوی مطالب توهین آمیز علیه مردم سیستان

انتشار

رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان اظهار داشت :عامل انتشار کلیپ حاوی مطالب توهین آمیز در شبکه‌های اجتماعی علیه مردم شمال استان سیستان و بلوچستان به پلیس فتا احضار شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسن کیخا رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی انتشار کلیپی مبني بر اهانت به مردم منطقه سیستان در شبکه های اجتماعی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با بررسی های فنی و تخصصی عامل انتشار این کلیپ را در یکی  از مناطق شهر زاهدان شناسایی و با هماهنگی مقام محترم قضائی به پلیس فتا احضار کردند.

سرهنگ کیخا تصریح کرد: متهم جوان که ابتدا در بازجویی‌های اولیه ماموران پلیس قصد انکار عمل مجرمانه خود را داشت که پس از مشاهده مدارک مستند و غیر قابل ‌انکار به بزه انتسابی اقرار کرد.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد : برابر مواد ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ قانون جرائم رایانه ای، نشر مطالب توهین آمیز و تشویش اذهان عمومی از طریق اینترنت و سایر فضاهای مجازی جرم تلقی شده و برای آن به تناسب مجازات حبس و جرائم نقدی در نظر گرفته می شود به همین جهت با افرادی که امنیت روانی مردم را با چالش روبرو کنند، برخورد قانونی می شود.

وی یادآور شد: پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن ‌را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir با ما درمیان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط