رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-08 13:03
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149545

زن خانه داری که با انگیزه کسب در آمد رمال شد

زن خانه داری که رمال شد

رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی و دستگیری زن جوانی که اقدام به کلاهبرداری از شهروندان با ترفند رمالی و فالگیری در فضای مجازی می‌کرد ، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: پس از مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان و طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری از وی در فضای مجازی پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ "علی جمالی" افزود: با بررسی‌ها و تحقیقات مقدماتی از شاکی مشخص شد که وی از طریق فضای مجازی با انتشار دهنده یک آگهی که ادعای حل مشکلاتی مانند بیکاری، ازدواج، طلاق، افزایش مهر، محبت و دیگر مشکلات را می‌کرده است، ارتباط برقرار کرده است.

وی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیسی متهم که یک زن 30 ساله خانه دار بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد.

این مقام مسئول بیان داشت : متهم در مواجهه با مستندات موجود ضمن اعتراف به جرم ارتکابی ، انگیزه خود را بیکاری و کسب منافع مالی عنوان کرد که در نهایت پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

رئیس پلیس فتا ایلام هشدار داد: افراد سودجو و کلاهبرداران مسائل خرافاتی را به اشکال گوناگون و در قالب تبلیغات گسترده در فضای مجازی منتشر می‌کنند و از این طریق از اعتماد شهروندان سوءاستفاده کرده و از آنان کلاهبرداری می‌کنند.

وی توصیه کرد: شهروندان می توانند با تقویت باورهای دینی و افزایش دانش و آگاهی، راه سوءاستفاده و سودجویی را بر این کلاهبرداران ببندند و به چنین تبلیغاتی اعتماد نکنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

سرهنگ جمالی از عموم مردم خواست: در صورت مواجهه با چنین مواردی موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی جهت رسیدگی اطلاع دهند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط