رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-08 13:32
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 149546

فروش اقساطی خودرو، ترفند کلاهبرداران سایبری

فروش اقساطی خودرو

رئيس پليس فتا اصفهان گفت: کلاهبرداری که با ترفند فروش اقساطی خودرو در فضای مجازی، مبلغ چهار میلیارد ریال از شهروندان برداشت کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شكايت تعدادی از شهروندان مبنی بر واريز مبلغ 300 میلیون و 500 هزار ریال برای خريد اقساطی خودروهای خارجی و عدم دريافت خودرو و پاسخگو نبودن شركت موردنظر، بررسی موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

اين مقام مسئول عنوان داشت: شاکیان پس از مشاهده تبليغاتی با عنوان "فروش خودروهای خارجی با اقساط 70 ماهه بدون پیش‌پرداخت و تحويل فوری" در کانال‌های تلگرامی و پیج‌های اینستاگرامی با شخص آگهی‌دهنده تماس گرفته و مبلغ مذكور را به‌عنوان هزینه‌های بيمه و غیره پرداخت کرده بودند که فرد کلاهبردار پس از دريافت مبلغ مربوطه تلفن همراه خود را خاموش و پاسخگوی خريداران نبوده است.

وی افزود: مأموران پلیس فتا اصفهان پس از انجام تحقيقات تخصصی در فضای مجازی، ضمن شناسایی متهم که مبلغ چهار میلیارد ریال در استان اصفهان و چندین استان دیگر کشور کلاه‌برداری کرده بود را پس از نیابت قضائی در یکی از استان‌های جنوبی کشور دستگیر کردند.

سرهنگ مرتضوی با اشاره به اینکه متهم برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد خاطرنشان كرد: به ‌منظور پيشگيری از وقوع مجدد این‌گونه جرايم و نرسيدن كلاهبرداران سايبری به مقاصد شوم خود، شهروندان می‌بایست پس از انتخاب كالا يا خدمات در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و قبل از هرگونه واريز وجهی، از كم و كيف خدمات يا كالا و هويت فروشنده مطلع گشته و از واريز هرگونه وجهی حتی مبالغ كم به‌عنوان پیش‌پرداخت، بيعانه يا عناوين ديگر خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا اصفهان به شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طريق نشانی پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ ميان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط