رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

شهروندان برای دریافت مشاوره آنلاین از مراکز معتبر استفاده کنند

1399-05-11 08:50
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149547

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری:

شهروندان برای دریافت مشاوره آنلاین از مراکز معتبر استفاده کنند

مشاور

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال‌و بختیاری گفت: شهروندان برای دریافت خدمات مشاوره‌ای به دنبال مشاوره آنلاین و طرح مشکلات خود در فضای مجازی با افراد غیر نباشند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضي عسگری رئیس پلیس فتا استان چهارمحال‌و بختیاری گفت: برخی از کاربران برای دریافت خدمات مشاوره‌ای در گروها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی درخواست معرفی مشاوره آنلاین از دیگر مخاطبان می کنند، در این میان افراد سودجو خود را مشاور معرفی کرده و به دنبال سوءاستفاده از گیرندگان خدمات مشاوره‌ای هستند.

وی افزود: متقاضیان خدمات مشاوره‌ای در فضای مجازی به ناچار باید مشکلات خود را با مشاوران در این فضا مطرح کنند تا درصدد رفع آن باشند؛ در اغلب موارد افراد سودجو اطلاعات خصوصی این متقاضیان را دریافت نموده و در مراحل بعد به شیوه‌های مختلف با تهدید به افشای اطلاعات خصوصی‌، مزاحمت‌ها و مشکلات به مراتب بیشتری برای این کاربران به وجود می‌آورند.

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال‌و بختیاری در ادامه توصیه‌های خود به متقاضیان دریافت خدمات مشاوره‌ای در فضای مجازی گفت: اشخاصی که متقاضی دریافت خدمات مشاوره‌ای هستند باید به این نکته توجه کنند که برای دریافت خدمات مشاوره‌ای به افراد و مراکز مجاز حقیقی و مجازی مراجعه کنند .

سرهنگ مرتضي عسگری ادامه داد : شهروندان در خصوص افراد و مراکزی که در فضای مجازی اقدام به تبلیغ خدمات مشاوره‌ای می‌نمایند قبل از اعتماد کردن و بیان مشکلات خود به آن‌ها، حتماً نسبت به انجام فرایند راستی آزمایی اهتمام جدی داشته باشند و اقداماتی نظیر بررسی آدرس و شماره تماس، اعتبار سنجی مجوز صادرشده و غیره را مدنظر داشته باشند.

این مقام انتظامی از شهروندان درخواست کرد: در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با کارشناسان پلیس فتا درمیان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید