رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

سازمان‌ها ، جلوگیری از افشاء اطلاعات را به کارمندان آموزش بدهند

1399-05-11 11:22
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149560

رئیس پلیس فتا استان البرز:

سازمان‌ها ، جلوگیری از افشاء اطلاعات را به کارمندان آموزش بدهند

 پلیس فتا البرز

رئیس پلیس فتا استان البرز در خصوص امنیت سامانه‌های ادارات و سازمان‌ها گفت: شرکت‌ها باید رعایت اصول امنیتی را به کارمندان آموزش دهند تا اطلاعات مهم خود، شرکت و مشتریان در دسترس افراد مجرم قرار نگیرد.
 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به اینکه بی‌دقتی و سهل‌انگاری کارمندان نیز ممکن است باعث نشت و افشاء اطلاعات شود، اظهار داشت : ساده‌ترین راه نفوذ برای ایجاد دسترسی در یک شبکه، ورود زیرکانه و از طریق مهندسی اجتماعی به سازمان و کسب اطلاعات مورد نیاز و خروج این اطلاعات است.

رئیس پلیس فتا استان البرز تاکید کرد: کاربران در محل کار ممکن است در اشکال مختلف با مواردی همچون عکس، فیلم، فایل‌های پروژه، صورت جلسات، ایمیل‌ها وغیره سروکار داشته باشند که اگر جداسازی این اسناد مهم صورت نپذیرد، ممکن است از طریق ابزارهایی همچون هاردیسک‌ها، کارت‌های حافظه، دیسک نوری به عنوان اسناد دیجیتال ذخیره و با شیطنت کاربران یا نفوذگران با اهداف شخصی در فضای مجازی منتشر شوند.

وی در توصیه به کارمندان افزود: رایانه‌هایی که دیگران هم به آن دسترسی دارند اصلاً جای مناسبی برای وارد نمودن اطلاعات محرمانه، چک‌کردن حساب‌های مالی، خرید‌های اینترنتی و ورود به ایمیل نیست.

سرهنگ اقبالی اضافه کرد: دستیابی به اطلاعات فردی شما از راه‌های گوناگونی امکان‌پذیر بوده که این فرایند ممکن است از طریق سخت‌افزاری صورت پذیرد پس از عدم وجود کیلاگر‌(Key Logger) سخت افزاری بر روی سیستم مطمئن شوید.

وی در ادامه توصیه کرد: یک آنتی‌ویروس مطمئن می‌تواند تا حد زیادی رایانه‌ی شما را در مقابل خطرات امنیتی محافظت نماید پس بدانید که آنتی‌ویروس‌های قفل شکسته، نمی‌توانند مطمئن باشند.

این مقام مسئول در ادامه هشدارها از کارمندان و کاربران خواست: مراقب باشید که کول دیسک خود را از اطلاعات محرمانه خالی نگه داشته و سعی کنید آن را به رایانه‌ افراد غریبه متصل نکنید ضمن اینکه نرم‌افزارهایتان باید بروز شوند و از صحیح بودن تاریخ سیستم‌هایتان باید مطمئن شوید چرا که مرورگرها و نرم‌افزارها برای چک کردن مجوزهای امنیتی از تاریخ سیستم استفاده می‌نمایند. 

رئیس پلیس فتا استان البرز خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید