رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-08 13:12
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149561

واریز وجه به عنوان بیعانه برای خرید خودرو در فضای مجازی اشتباه است

خرید خودرو

رئيس فتا اصفهان در خصوص خريد و فروش خودرو و واريز وجه با عنوان بيعانه در بستر فضای مجازی و سايت‌های تبليغاتی به شهروندان هشدار داد .

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ مرتضوی رئيس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: با توجه به افزايش قيمت تعدادی از اجناس و کالاهای سرمايه‌ای نظير خودرو، زمينه مساعدی را جهت سود جويی و کلاهبرداری در فضای مجازی فراهم آورده است. بدين صورت که اخيراً افراد با ثبت آگهی فروش پيش از موعد حواله دريافت خودرو با قيمت پايين تر از عرف بازار در سايت‌های خريد و فروش اينترنتی نظير ديوار، شيپور و غيره اقدام به دريافت بيعانه از مشتريان نموده و سپس با جمع آوری مبالغ هنگفت متواری می‌ شوند.

مرتضوی ادامه داد: ‌به منظور پيشگيری از وقوع اين گونه جرايم و نرسيدن كلاهبرداران سايبری به مقاصد شوم خود، شهروندان می‌بايست پس از انتخاب خودرو و یا حواله ثبت نامی در سايت‌های واسطه گر اينترنتی، قبل از هرگونه واريز وجهي، از كم و كيف خودرو و یا حواله و هويت فروشنده مطلع گشته و از واريز هرگونه وجهی حتی مبالغ كم به عنوان بيعانه خودداری کنند.

این مقام انتظامی گفت: شهروندان از قرار گذاشتن با فروشندگان خودرو و یا حواله ثبت نامی در مکان‌های پرت و خلوت خودداری کرده و برای مشاهده خودرو و پرداخت پول آن در اماکن عمومی و پر تردد با این افراد قرار ملاقات بگذارند.

رئیس پلیس فتا اصفهان به شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طريق نشانی پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ ميان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط