رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-09 10:46
تنظیم اندازه قلم

پ

0:56
کد خبر: 149572

انتشار اعلامیه ترحیم جعلی در فضای مجازی به قصد انتقام جویی

ترحیم

رئیس پلیس فتا استان همدان از دستگیری فردی که به ‌قصد انتقام‌جویی، اقدام به انتشار اعلامیه ترحیم جعلی برای یکی از پزشکان سرشناس شهرستان ملایر کرده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "سرخوش نهاد " رئیس پلیس فتا استان همدان اظهار کرد: اخیراً یکی از پزشکان سرشناس ملایر با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه کرده و مدعی شد که فردی ناشناس با استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن انتشار اعلامیه ترحیم برای وی ، باعث ایجاد مزاحمت برای او شده است.

سرهنگ سرخوش نهاد افزود: موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و پس از انجام بررسی‌های تخصصی با تلاش کارشناسان پلیس فتا شهرستان ملایر اقدامات فنی و پلیسی، عامل انتشار آگهی ترحیم در شبکه اجتماعی اینستاگرام مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد. 

این مقام انتظامی از اقرار متهم به جرم خود خبر داد و گفت : هرگونه مزاحمت سایبری که به‌ قصد اذیت و آزار یا انتقام‌جویی و حتی تفریح باشد مجاز نیست و مرتکبین این امر در صورت داشتن شاکی در محاکم قضائی محاکمه خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان همدان از شهروندان خواست : در صورت مواجهه شدن با مشکلی در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط