رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-09 11:01
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149577

هنگام واریز کمک های مردمی به آدرس درگاه بانکی توجه کنید

کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا البرز به شهروندان هشدار داد : هنگام واریز کمک های مردمی خود به آدرس درگاه بانکی توجه کنند تا با https آغاز شود و سپس نام بانک مربوطه را نیز مد نظر قرار دهند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا البرز اظهار داشت: کلاهبرداران مجازی با ترفند جمع آوری کمک های مردمی به بهانه کمک به نیازمندان و یا اهدای هزینه خرید دام قربانی به خانواده های نیازمند اقدام به کلاهبرداری می کنند.

وی افزود: در این شرایط کلاهبرداران با ارسال پیامک و یا درشبکه های اجتماعی با اعلام شماره کارت و حساب درخواست واریز کمک های مردمی  کرده یا از طریق اعلام یک نشانی اینترنتی مردم را به صفحات فیشینگ هدایت کرده و با کپی اطلاعات حساب و کارت بانکی این افراد اقدام به برداشت از حساب آنان می کنند.

اقبالی گفت: این افراد به انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد یک سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت کمک های مردمی تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه درخلال عملیات پرداختی مردم حساب های آنان را رمز گشایی می کنند. 

وی یادآورشد : کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند از طریق صفحه های معتبر معرفی شده رسمی توسط مراجع ذی صلاح اقدام نموده یا نذورات خود را به صورت نقدی به مراکز معرفی شده پرداخت کنند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند. 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : این افراد با جلب اعتماد مردم درفضای مجازی با دریافت مبالغی به عنوان نذری و یا کمک به افراد نیازمند حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت از آن ها اقدام می کنند. 

رئیس پلیس فتا البرز گفت: کاربران برای واریز نذورات و کمک های خود به صورت مجازی از اصالت سایت و یا موسسه مربوطه  اطمینان حاصل کرده  تا زمینه ای  برای اهداف کلاهبرداران سایبری نشوند.

وی از کاربران خواست : برای هرگونه واریز کمک های مالی خود فقط از طریق سازمان ها و دستگاه های ذی ربط که توسط رسانه های رسمی اعلام شده اقدام کرده و از پرداخت های اینترنتی به خصوص از طریق شبکه های اجتماعی خودداری کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت : کاربران توجه داشته باشند که هنگام واریز کمک های مردمی خود به آدرس درگاه بانکی توجه کنند تا با https آغاز شود و سپس نام بانک مربوطه را نیز مد نظر قرار دهند.

سرهنگ اقبالی خاطر‌نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده و یا بروز هرگونه مشکل سریعاً آن را از طریق وب ‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط