رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

مزاحمت‌ و هتک حیثیت‌ نتیجه اعتماد به دوستان آنلاین است

1399-05-11 11:32
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149580

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی :

مزاحمت‌ و هتک حیثیت‌ نتیجه اعتماد به دوستان آنلاین است

نقض حریم خصوصی عاقبت دوستی‌های اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی در خصوص عاقبت نافرجام اعتماد بی‌جا در فضای مجازی و دوستی‌های اینترنتی هشدار داد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی گفت: امروزه شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی در زندگی بسیاری از نوجوانان و جوانان نفوذ کرده و همین امر باعث شده که بسیاری در این فضا به دنبال دوستی‌های اینترنتی در محیط‌های گفتگو و برقراری ارتباط با دیگران باشند، که این موضوع زمینه‌ساز بسیاری از کلاهبرداری‌ها، مزاحمت‌ها و هتک حیثیت‌ها از طریق فریب افراد به ویژه بانوان و دسترسی به اطلاعات شخصی، خانوادگی و نقض حریم خصوصی‌شان می‌شود.

وی ادامه داد: مجرمان سایبری با سوء‌ نیت در این فضا به دنبال طعمه‌های خود هستند و با طرح ‌ریزی یک رابطه دوستانه و پس از جلب اعتماد کاربران، اقدام به دریافت اطلاعات مهم زندگی و تصاویر خصوصی طرف مقابل می‌کنند که این آغازی برای تهدید، اخاذی و سوء‌استفاده‌های مجرمان سایبری از قربانیان خود خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: نوجوانان و جوانان توجه داشته باشند، اگر در فضای مجازی حریم خصوصی را رعایت نکنیم و هرگونه اطلاعاتی از زندگی خصوصی خود را در اختیار دیگران بگذاریم، بعد از قطع رابطه دوستی ممکن است شاهد سوءاستفاده از این اطلاعات باشیم، بنابراین به هر درخواست دوستی در فضای مجازی پاسخ مثبت ندهید و به هیچ عنوان با افراد ناشناس در فضای مجازی قرار ملاقات حضوری نگذارید.

سرهنگ محمدپور خاطرنشان کرد: هویت افراد در فضای مجازی غیر‌واقعی است و نباید با اعتماد بی‌جا به دیگران در فضای مجازی، خود را گرفتار مشکلات کنید. متاسفانه برخی افراد توصیه‌ها و هشدارهای پلیس فتا را جدی نمی‌گیرند و اطلاعات شخصی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار می‌دهند که این زمینه‌ساز بسیاری از جرایم سایبری می‌باشد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی از کاربران خواست: هشدار‌های پلیسی را جدی بگیرند و در صورت مواجه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از خدمات آنلاین و بر خط این پلیس بهره‌مند شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید