رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-14 12:46
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 149587

مزاحمت اینترنتی به قصد تفریح و سرگرمی

1

رئيس پليس فتا استان کرمان گفت: مردی که به قصد تفریح و سرگرمی قصد برهم زدن آرامش يك خانواده را در فضاي مجازي داشت، شناسايي و دستگير شد.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پي شكايت مردي مبني بر اينكه مدتي است شخصی‌، اقدام به ايجاد مزاحمت براي دخترش کرده ، موضوع به طور ويژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت. 

رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود : شاکی در اظهاراتش عنوان داشت این شخص با دسترسی به تصاویر پروفایل دخترم در شبکه های اجتماعی، پس از ویرایش آن‌ها اقدام به انتشار این تصاویر در فضای مجازی کرده است.

وی ادامه داد : با انجام تحقیقات علمی ، پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده متهم مورد شناسايي قرار گرفت و پس از دستگيري به اين پليس انتقال داده شد . 

این مقام مسئول  گفت : متهم در ابتدا منكر هر گونه بزه ارتكابي شد ولیکن با وجود ادله كافي در بازجويي ها، با اقرار به جرم خود ، هدفش را  تفريح‌، سرگرمي عنوان کرد.

سرهنگ یادگارنژاد به کلیه کاربران فضای مجازی توصیه کرد: به هردرخواست ارتباط در فضای مجازی پاسخ مثبت ندهید چرا که شناخت شما از دوستان آنلاین محدود به اطلاعاتی است که از سوی او در فضای مجازی به شما ارایه شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: به هیچ عنوان با کسانی که در فضای مجازی دوست شده‌اید قرار ملاقات حضوری نگذارید، مگر اینکه هویت واقعی او برای شما احراز و والدین شما در جریان باشند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط