رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-12 12:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47
کد خبر: 149593

کشف پرونده سرقت ارزهای دیجیتالی به ارزش بالغ بر 15هزار دلار

jpg

رئيس پليس فتا خراسان رضوى از شناسايى و دستگيرى عامل سرقت يك و نيم بيت كوين ارز رمز توسط  كارشناسان پليس فتا استان خبر داد.

پايگاه اطلاع رسانى پليس فتا ، سرهنگ جواد جهانشيرى رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى در تشريح خبر بيان داشت: با شكايت يك شهروند مشهدى مبنى برسرقت ارزهاي ديجيتالي اش با ارزشي بالغ بر 15هزار دلار رسيدگي به موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا استان قرار گرفت.

سرهنگ جهانشيري بيان داشت: شاكيه بدنبال ضرر هنگفت مالي خود در حالي كه تمام سرمايه مالي چند ساله خود را دست داده مي ديد عنوان داشت؛در جمعي از دوستانش مي شنود كه آينده ارزهاي ديجيتالي شگفت انگيز بوده و سرمايه گذاري در اين بخش از آورده مالي چشمگيري برخوردار خواهد شد و با طمع كسب منفعت مالي سرمايه زندگي بيست ساله و تمام پس انداز مالي و سرپناه خود را در اين مسير بدون دانش فني و مهارت در حوزه ارز رمز ها سرمايه گذاري مي كند و پس از چند روز متوجه مي شود ، فردي بادسترسي به رمز وی موفق به سرقت بيت كوين ها شده است.

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوي تصريح كرد: پس از اظهارات اوليه شاكيه و مستندات موجود و همچنين با تلاش كارشناسان پليس فتا فرد مظنوني در اين رابطه شناسايي و براي اخذ اظهاراتش به پليس فتا فراخوانده شد.

اين مقام ارشد انتظامي گفت: كارشناسان پليس فتا استان پس از اخذ اظهارات متهم و بررسي ادله فني موجود ارتباط بين ارز رمز هاي سرقت شده و مدارك موجود را كشف واثبات نمودند عامل ايجاد كيف پول با دسترسي به رمز 24 رقمي اقدام به سرقت و فروش بيت كوين ها کرده ست.

جهانشيري ادامه داد: متهم در مواجه با ادله ديجيتالي جرم خود را پذيرفت و اعتراف كرد؛ از سادگي و عدم شناخت شاكيه از ارز رمز ها سوء استفاده كرده است.

سرهنگ جهانشيري با اشاره به انتقال متهم به همراه پرونده به دادسراي رسيدگي به جرايم رايانه اي گفت: با توجه به ماهيت فضاي سايبري توصيه مي شود مراقب تبليغات اغوا كننده فضاي سايبر در خصوص كسب درآمد در حوزه ارز رمزها  باشند .

كاربران و شهروندان گرامى جهت كسب اطلاعات بيشتر در حوزه فضاى سايبرى مى توانند به آدرس ww.cyberpolice.ir  مراجعه و هرگونه نقطه نظر خود را جهت ارائه خدمات بهتر از سوى كارشناسان فضاى سايبرى درج نمايند و همزمان پاسخ  سوالات خود را توسط كارشناسان برخط دريافت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط