رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-13 10:33
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 149595

پلیس فتا ، پلیسی جوان ، کارآمد و توانمند است

001

دادستان مرکز استان خراسان شمالی مجموعه پلیس فتا را جوان، کارآمد و توانمند دانست و از تلاش‌ها و اقدامات مؤثر پلیس فتا در کشف درصد بالای جرائم سایبری و تعامل مطلوب با قوه قضائیه قدردانی کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا،  سید جواد ایلالی دادستان شهرستان بجنورد با اشاره به جرائم مهم  مرتبط با فضای مجازی ازجمله کلاه ‌برداری اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی بر لزوم استفاده از روش‌های نوین برای مقابله و کشف این‌گونه جرائم از جنبه‌های فنی و حقوقی نیز مورد تأکید کرد.

ایلالی خاطرنشان کرد: تعامل مناسب دستگاه قضایی و پلیس فتا امکان ایجاد  بستری امن در فضای سایبر برای کلیه فعالیت‌های سالم و بستر ناامن برای افرادی که در این فضا جرمی مرتکب می‌شوند فراهم خواهد کرد.

وی تصريح كرد: امروزه با توجه به پیشرفت فنّاوری و فناوری‌های جدید  کار پلیس هوشمندانه و سخت است و نیاز به حمایت قضایی و ایجاد تعامل مناسب در این خصوص هست. و ضابطین قضایی را خط مقدم  عدالت‌خواهی و عدالت‌جویی در جامعه دانست که اقدام خوبی در خصوص تخصصی سازی پلیس صورت پذیرفته و سرآمد پلیس‌های تخصصی را پلیس فتا می‌توان معرفی کرد.

سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا استان در این دیدار پس از ارائه گزارش عملکرد، به حساسیت و ظرافت کار در فضای مجازی و برنامه‌های دشمن در این فضا اشاره کرد.

این مقام انتظامی در پایان ضمن اشاره به افزایش جرایم در فضای مجازی با توجه استفاده عموم مردم از این فضا ، تاکید کرد: اطلاع‌رسانی مناسب و افزایش دانش و آگاهی عمومی مردم از طریق برگزاری کلاس وتولید محتوای آموزشی و انتشار در فضای مجازی نقش به سزایی در پیشگیری از آسیب و تهدیدات فضای مجازی ایفا خواهد کرد .

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط