رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-11 13:46
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 149598

کارگاه آموزشی " آسیب های فضای مجازی "در جمع فعالان مجازی شهرستان طالقان برگزار شد

پلیس فتا ا البرز

کارشناس پليس فتا استان البرز با حضور در جمع فعالان مجازی شهرستان طالقان کرج به تشریح تهديدات و آسيب هاي فضای مجازی و مسائل پیرامون آن پرداخت.
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: کارشناس پليس فتا در جمع فعالان فضای مجازی در سالن اجتماعات فرمانداری طالقان آسيب‌ها وتهديدات فضاي مجازي را جدي دانست و اظهار داشت: با توجه به رشد قارچ گونه جرائم اینترنتی لازم است تهدیدات و فرصت ها در این فضا شناسایی شود و علاوه برجنبه های مثبت عناصر فضای مجازی شامل تلفن همراه، شبکه های اجتماعی وغیره جنبه منفی آن را نیز مد نظر قرارگیرد.

وی گفت : شبکه هاي اجتماعي به همان اندازه که براي شما جاذبه دارد در صورت عدم آگاهي از مخاطرات آن و توجه نکردن به هشدارهاي پليس نه تنها خود شما، بلکه اعضاي خانواده شمارا نيز مي تواند در معرض خطر قرار خواهد داد و چيزي جز پشيماني در بر نخواهد داشت.

کارشناس پلیس فتا البرز افزود: جذابيت هاي فضاي مجازي در حد متعارف و معقول آن مي تواند هر کسي را سرگرم نمايد، اما مراقب باشید استفاده از اين فضا و تجهيزات به قيمت به انزوا کشيدن شما در زندگي و به مخاطره انداختن آينده شما نشود.

این کارشناس در بخشی از سخنان خود از مدیریت اطلاعات کاربران خواست : دقت لازم را در این خصوص داشته باشند و اطلاعات شخصی و خصوصی خود را در هاردهای اکسترنال یا حافظه های جانبی ذخیره سازی نمایند و از اتصال  مستقیم تجهیزاتی که حاوی این اطلاعات هستند  بصورت  مستقیم به اینترنت جدا" خودداری کنند.

وی در اين کارگاه به مباحثي پيرامون پيشگيري از سرقت اطلاعات بانکي کاربران، به روش ها و شيوه کلاهبرداري هاي اينترنتي اشاره کرد و راههاي پيشگيري از اين قبيل سوء استفاده هاي مالي و فيشينگ، هک کردن، تهديدات خودپردازها و سامانه هاي فروش، تهديدات شبکه هاي اجتماعي، تهديدات موبايل، روش هاي نوين ارائه اينترنت و همچنين بانکداري الکترونيک را براي حاضرين در اين كارگاه آموزشي ارائه داد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط