رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-29 10:26
تنظیم اندازه قلم

پ

1:40
کد خبر: 149601

بررسی ریسک های امنیتی حریم خصوصی در دوربین‌های امنیتی منازل

دوربین

یک مطالعه بین المللی برای ارزیابی ریسک‌های بالقوه حریم خصوصی کاربران، از داده های ارائه شده توسط تامین کنندگان اصلی دوربین های امنیتی مبتنی بر ip استفاده کرده است.

اطلاعات مربوط به حریم خصوصی
دوربین‌های امنیتی میتنی بر ip، دوربین‌های امنیتی متصل به اینترنت هستند که می‌توانند در خانه‌های مردم نصب شوند و از راه دور کنترل شوند. این دوربین ها از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و پیش بینی می شود رشد بازار جهانی آن تا سال 2023 به 1.3 میلیارد دلار برسد.
برای این مطالعه، محققان آکادمی علوم چین و دانشگاه کوئین مری لندن یررسی کردند که آیا یک مهاجم می تواند اطلاعات محرمانه در مورد صاحب دوربین را، از طریق ردیابی اطلاعات آپلود شده، به سادگی و بدون بررسی محتوا به دست آورد یا خیر.
ترافیک دوربین های  مداربسته قابل کنترل است
یافته‌های منتشرشده در کنفرانس بین‌المللی ارتباطات کامپیوتری، نشان داد که ترافیک ایجاد شده توسط دوربین‌ها می‌تواند توسط مهاجمان کنترل شود و برای پیش‌بینی زمانی که یک خانه خالی است یا نه استفاده می‌شود.  
محققان حتی دریافتند که فعالیت آینده در خانه را می‌توان براساس ترافیک گذشته تولید شده توسط دوربین، پیش‌بینی کرد. این مساله می‌تواند کاربران را در معرض خطر سرقت با کشف زمانی که خانه خالی است، بگذارد.
آن‌ها تایید کردند که مهاجمان می‌توانند زمان آپلود حرکت دوربین را شناسایی کنند، و حتی بین انواع خاصی از حرکت مانند نشستن یا دویدن تمایز قائل شوند. این تحقیق، بدون بررسی محتوای ویدئو و با در نظر گرفتن میزان بارگذاری دوربین‌ها از طریق اینترنت انجام شد.
این دوربین‌ها زمانی به عنوان یک کالای لوکس در نظر گرفته می‌شدند اما در حال حاضر در خانه‌های سراسر جهان معمول هستند. با عنایت به اینکه آن‌ها در همه جا استفاده می‌شوند، مهم است که به مطالعه درمورد امنیتشان و ریسک‌های بالقوه حریم خصوصی ادامه دهیم. در حالی که مطالعات زیادی به جریان ویدئوهای آنلاین مانند یوتیوب و نت فلیکس پرداخته‌اند، تا آنجا که ما می‌دانیم، این اولین مطالعه‌ای است که به طور مفصل به ترافیک جریان ویدئویی تولید شده توسط این دوربین‌ها و ریسک‌های مرتبط با آن‌ها می پردازد. دکتر گارث تیسون، مربی ارشد دانشگاه کوئین مری لندن، گفت" با درک این خطرات، اکنون می‌توانیم به دنبال راهی برای به حداقل رساندن آن ها و حفاظت از حریم خصوصی افراد باشیم "

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط