رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-12 12:54
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149610

فریب دختر نوجوان در فضای مجازی

فریب دختر نوجوان

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسایی و دستگيری فردی كه با فريب دختری 17 ساله‌ای در فضای مجازی پس از دريافت تصاوير شخصی و خصوصی‌اش، وی را تهديد به انتشار آن‌ها می‌ کرد، خبر داد.

پايگاه اطلاع رسانی پليس فتا: سرهنگ مرتضوی رئيس پليس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شكايت يكی از شهروندان مبنی بر اينكه دختر نوجوانش درفضای مجازی مورد تهديد فرد ناشناسی قرار گرفته بررسی موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

اين مقام مسئول عنوان داشت: شاكی مدعی است دخترش در فضای مجازی با فردی غريبه ارتباط برقرار می‌كند و متاسفانه پس از فريب خوردن عكس‌های شخصی و خصوصی خود را در اختيار او قرار می‌دهد اما مشاهده می‌كند آن شخص پس از مدتی تغيير رفتار داده و او را تهديد به انتشار آن تصاوير در فضای مجازی می‌كند.

سرهنگ مرتضوی اضافه كرد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم كه قصد سوءاستفاده از شاكی را داشت شناسايی و دستگير شد.

وی افزود: در تحقيقات صورت گرفته از متهم پس از اعتراف صريح به بزه انتسابی مشخص شد وی افراد زيادی را با این شگرد فريب داده و اطلاعات خصوصی آن‌ها را دريافت كرده است.

سرهنگ مرتضوی اظهار داشت: به كاربران شبكه‌های اجتماعی توصيه می‌ شود در اين فضا به هيچ عنوان به افراد غريبه اعتماد نكرده و با آن‌ها ارتباط برقرار نكنيد و همچنين مراقب تصاوير شخصی و خصوصی خود باشيد.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط