رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-12 12:43
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149621

کلاهبرداری 400 میلیون ریالی در سایت دیوار

کلاهبرداری 400 میلیون ریالی در سایت دیوار

رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی عامل کلاهبرداری 400 میلیون ریالی از یکی شهروندان در سایت دیوار خبر داد و گفت: همشهریان در هنگام خریدهای اینترنتی خود نکات امنیتی را عایت کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی در سایت دیوار پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود: بررسی‌های اولیه از شاکی نشان داد که وی از طریق آگهی درج شده در سایت دیوار قصد خرید نوشت افزار را داشته و پس از واریز مبلغ 400 میلیون ریال به عنوان بیعانه به حساب صاحب آگهی، دیگر پاسخگو نبوده و کالایی را هم تحویل نداده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری کرده است که موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

سرهنگ "علی جمالی" ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیسی متهم با هویت معلوم شناسایی شد و ضمن اعتراف به جرم ارتکابی خود پس از مواجهه با ادله ؛ پس از تکمیل مستندات، پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

این مقام مسئول افزود: شهروندان دقت داشته باشند انتشار هر آگهی در فضای مجازی به معنای واقعی بودن آن نیست چرا که بسیاری از آگهی‌های وسوسه کننده در فضای مجازی می‌تواند دامی از سوی کلاهبرداران برای کلاهبرداری باشد.

رئیس پلیس فتا ایلام توصیه کرد: افرادی که اقدام به خرید اینترنتی می‌کنند، نباید بدون دیدن کالا و بررسی تمامی جوانب و شناسایی هویت فروشنده هزینه‌ای را به عنوان بیعانه پرداخت کنند.

سرهنگ جمالی گفت: از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با هر نوع کلاهبرداری در فضای مجازی موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به همکاران ما اطلاع دهند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط