رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-13 10:59
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 149624

انتشار تصاویر بیمار توسط کلینیک زیبایی در فضای مجازی

انتشار تصاویر بیمار توسط کلینیک زیبایی در فضای مجازی

رئيس پليس فتا تهران بزرگ از شناسايي و کشف پرونده با موضوع انتشار تصاویر خصوصی در شبکه های  اجتماعی مختلف خبر داد و گفت: متهم با سوء استفاده از اعتماد شاکی اهداف مجرمانه خود را عملي می ‌کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ داود معظمی گودرزی رئيس پليس فتا تهران بزرگ در تشريح اين خبر گفت: در تاریخ دوازدهم اسفند ماه 1398 خانمی 30 ساله ساکن حوالی جنت آباد با در دست داشتن شکايتي از دادسراي مبارزه با جرايم رايانه اي «ناحيه 31 تهران» به پليس، اظهار داشت : مدتی قبل جهت انجام عمل زیبایی به کلینیکی مراجعه کردم ولی پس از مدتی متوجه شدم که تصاویر قبل و بعد از عمل بنده بدون اجازه من به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی و بروشور های مختلف به جهت تبلیغات کلینیک مورد استفاده قرار گرفته است .

اين مقام انتظامي ادامه داد : پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار مهندسین فتا قرار گرفت کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند.

رئيس پليس فتا تهران بزرگ افزود: با ارائه مشخصاتی که شاکی به پلیس داده بود مالک کلینیک که فردی 38 ساله ساکن خیابان شریعتی بود، مورد شناسایی قرار گرفت و به پلیس فتا احضار شد . 

وی بیان داشت :در تحقیقات صورت گرفته متهم به صراحت عنوان کرد قبول دارم تصاویر شاکی را  در فضای مجازی منتشر کردم و هدفم تبلیغات به جهت افزایش مراجعه کنندگان به کلینیک به جهت کسب درآمد بیشتر بود .

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه پرونده به همراه متهم و شاکی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد،به شهروندان  توصیه کرد: هر گونه انتشار تصاویر خصوصی اشخاص بدون اجازه صاحب آن در فضای مجازی جرم بوده و با مجرمان برخورد قانونی لازم صورت می پذیرد .

این مقام مسئول به مالکان کلینیک ها و سالن های زیبایی هشدار داد : از انتشار تصاویر بیماران و مراجعه کنندگان به مرکز خود جدا خودداری کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط