رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-13 10:49
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 149625

برداشت غیر مجاز با ترفند " فروش سهام عدالت از طریق سامانه‌های بورسی "

سهام

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی از شناسایی و دستگیری شخصی که با سوءاستفاده از اعتماد شاکی پرونده اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی کرده بود ، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در تشریح این خبر اظهار داشت : با مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی در چندین مرحله برداشت صورت گرفته است، موضوع در اسرع وقت در دستور کار کارگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تمامی برداشت‌ها به ‌صورت خرید اینترنتی بوده است ، با اقدامات فنی و پلیسی خاص متهم مورد شناسایی  قرار گرفت و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی گفت: درروند رسیدگی به این پرونده مشخص شد که شاکی جهت ثبت ‌نام و فروش سهام عدالت از طریق سامانه‌های بورسی به متهم مراجعه کرده که وی نیز با سوءاستفاده از اعتماد شاکی، اطلاعات شخصی و بانکی وی را به سرقت برده و به ‌مرور اقدام به برداشت از حساب بانکی او کرده است. 

سرگرد یوسف شاکری خاطرنشان کرد:  با توجه به رونق بازار بورس در هفته‌هاى اخير، به افراد مبتدی و ناآشنا به فضای معاملات بورس توصیه می‌شود ابتدا مهارت و دانش خود در خصوص سرمایه‌گذاری‌های بورسی  افزایش  دهند و سپس وارد این بازار مالی شوند و سرمایه‌گذاری کنند.

این مقام انتظامی ضمن تأکید برافزایش امنیت کاربری‌ها و حفظ و نگهداری اطلاعات  بیان داشت : مشخصات فردی و حساب بانکی افراد جزء اسناد محرمانه است و شهروندان به‌هیچ‌عنوان نباید اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار دیگران و حتی آشنایان خود قرار دهند.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی می‌توانند از طریق تماس با مراکز پلیس فتا یا از طریق سایت این پلیس به آدرس www.cyberpolice.ir موضوع را اعلام کنند .

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط