رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-13 10:41
تنظیم اندازه قلم

پ

1:24
کد خبر: 149633

کلاهبرداری میلیاردی از طریق کارت‌های اجاره‌ای

کلاهبرداری میلیاردی از طریق کارت‌های اجاره‌ای

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شناسایی افرادی خبر داد که با کارت‌های اجاره‌ای اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از شهروندان می‌کردند.

سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردی مبنی بر اینکه مبالغی از طرف افراد ناشناس به حساب وی واریز و سپس برداشته شده است، موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد مبالغ واریزی و برداشت شده از همان کارتی صورت گرفته است که شاکی آن را به دوست خود اجاره داده بود.

وی افزود: با اقدامات فنی و پلیسی تعداد 5 نفر متهم شناسایی و در تحقیقات صورت گفته مشخص شد که این افراد با فریب شهروندان در قبال پرداخت مبالغی اقدام به اجاره کارت‌های بانکی آنان کرده و مبالغ کلاهبرداری شده از حساب‌های دیگران را به این گونه حساب‌ها انتقال داده و سپس برداشت می‌ کردند.

این مقام انتظامی گفت: در این ترفند مبلغی در حدود یک میلیارد و هشتصد و هفتاد میلیون ریال از افراد ناآگاه کلاهبرداری شده بود.

سرهنگ نصرتی با بیان اینکه فعال بودن سامانه پیامکی حساب بانکی راهی در جهت اطلاع از تراکنش‌های آن است ، گفت: در صورت واریز هر گونه وجهی از طرف ناشناس موضوع را در اسرع وقت با پلیس در میان بگذارید.

وی با اشاره به اینکه در هر گونه سوء استفاده از کارت‌های بانکی صاحب اصلی حساب باید پاسخگو باشد، گفت: به هیچ عنوان کارت و اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار غیر قرار نداده تا از هر گونه عواقب بعدی آن پیشگیری به عمل آورده شود.  

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با معرفی سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی، گفت: شهروندان جهت اطلاع از آخرین اخبار و ارتباط با پلیس می‌توانند از این طریق اقدام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط