رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-14 10:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 149650

کلاهبرداری با عنوان رمالی در اینستاگرام

رمالی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی یک  نفر کلاهبردار با عنوان رمالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محسن محمودی" رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر گفت: برابر رصدهای بهعمل آمده پیرامون فعالیت کاربران در شبکه های اجتماعی و سایر بستر های فضای مجازی، فردی با راه اندازی صفحه‌ای در فضای شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به فالگیری و رمالی می‌کرد که بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی ابعاد موضوع و حوزه اقدامات فنی مشخص شد متهم با ایجاد صفحه اینستاگرامی اقدام به تبلیغ رمالی و فالگیری و ضمن حل مشکلات زندگی با استفاده از دعا نویسی در شبکه های اجتماعی و با ترفندهای خاص اقدام به کلاهبرداری از همشهریان می کرد.

وی ادامه داد: با هماهنگی مقام قضایی فرد کلاهبردار دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد که در ادامه تحقیقات پرونده مشخص شد متهم برای جذب فالوور و افزایش بازدید کننده‌گان از پیج خود و همچنین برای کسب منافع مالی اقدام به این کار می‌کرد.

سرهنگ "محمودی" به انتشار دهندگان محتوای مجرمانه هشدار داد: در صورتی که بخواهند اقدام به تبلیغ و ایجاد کانال و گروه‌های غیرقانونی کنند و یا سعی در سوء استفاده از اعتقادات مردم نمایند فرجام خوبی نداشته و به شدت با این افراد در چهار چوب قانون برخورد قاطعانه خواهد شد.

این مقام مسئول به شهروندان توصیه کرد: کلاهبرداران سایبری با ترفندهای متفاوت و با ایجاد صفحات جعلی در شبکه‌های اجتماعی و با عنوان‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کنند پس هموطنان توصیه‌های پلیسی را جدی گرفته و در دام این گونه افراد گرفتار نشوند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از کاربران فضای مجازی خواست: در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط