رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

والدین بر فعالیت فرزندان خود در شبکه اجتماعی " لایکی" نظارت کنند

1399-05-15 12:55
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149652

رئیس پلیس فتا استان خوزستان :

والدین بر فعالیت فرزندان خود در شبکه اجتماعی " لایکی" نظارت کنند

والدین مراقب استفاده فرزندان خود از شبکه اجتماعی لایکی باشند

رئیس پلیس فتا خوزستان با اشاره به افزایش فعالیت جوانان و نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی گفت: یکی از شبکه‌های اجتماعی که رواج زیادی در بین جوانان و نوجوانان داشته، برنامه لایکی (Likee)بوده و به یکی از پراستفاده‌ترین اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند در سراسر دنیا تبدیل شده است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ شاهین حسنوند رئیس پلیس فتا استان خوزستان اظهار داشت : لایکی یک شبکه اجتماعی با قابلیت ساخت و اشتراک گذاری موزیک ویدیو است که در سال ۲۰۱۷ توسط یک شرکت سنگاپوری معرفی شده، متاسفانه این شبکه اجتماعی به دلیل محتوای مبتذل خود زمینه انحراف هر چه بیشتر نوجوانان و جوانان را محیا کرده و عفت، اخلاق و ادب آنها را هدف قرار داده که حاضر هستند برای جلب توجه و جذب فالور در این جامعه مجازی، دست به هر کاری بزنند.

این مقام انتظامی افزود: به دلیل نوع محتوای شبکه‌‌ اجتماعی لایکی که برای بزرگ‌تر‌ها جذاب نیست، والدین با آن آشنایی نداشته و نمی‌توانند نوع فعالیت فرزندشان را رصد کنند، در این شرایط والدین برای نظارت آگاهانه بر استفاده فرزندان از این فضا باید هوشیار بوده و آسیب‌ها و خطرات آن‌را شناسایی کنند و در صورت مشاهده استفاده از این‌ شبکه اجتماعی، سریعاً نسبت به آگاه‌سازی و هدایت آنها اقدام کنند.

وی گفت: یکی از رایج‌ترین آسیب‌ها در شبکه‌های اجتماعی نظیر لایکی، به اشتراک گذاری محتواهای مبتذل و دریافت مطالب نامناسب و توهین‌آمیز یا تهدید شدن در این بستر است که می‌تواند لطمات جبران ناپذیری را برای قربانیان در پی داشته باشد.

سرهنگ حسنوند ادامه داد: برای در امان ماندن فرزندان از این‌گونه آسیب‌ها، باید در همان ابتدای حضور در شبکه‌های اجتماعی در این‌باره با آنها صحبت کرده و اطمینان‌دهید که در صورت برخورد با مشکلات، به شما اطلاع دهند، تا بتوانید از آنها حمایت ‌کنید.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان بیان داشت : در کنار تمام این همراهی‌ها، در فضایی دوستانه از فرزندتان درباره مشکلات احتمالی که در شبکه‌های اجتماعی داشته سوال کنید. همچنین با دقت، رفتار‌هایی که می‌تواند نشان‌دهنده بروز مشکل در فرزندتان باشد را تحت نظر داشته باشید.

وی افزود: از جمله رفتارهایی که باید به آنها توجه کرد می‌توان به تلاش برای مخفی‌کردن صفحه گوشی، گوشه‌گیری و از دست‌دادن علاقه به تماس با دیگران به صورت ناگهانی، ساخت حساب‌های کاربری مختلف در شبکه‌های اجتماعی و واکنش‌های هیجانی شدید در هنگام حضور در فضای مجازی اشاره کرد.

سرهنگ حسنوند در پایان به والدین توصیه کرد: در جلسه‌های خانوادگی، فرزندان خود را نسبت به قوانین استفاده از شبکه‌های اجتماعی آگاه کنید و هشدارهای لازم را به آنها بدهید. باید توجه داشت مهم‌ترین ابزار والدین برای پیشگیری از مشکلات احتمالی فرزندان در سنین نوجوانی و جوانی، گفتگو با آنها است. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید