رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-14 11:32
تنظیم اندازه قلم

پ

1:41
کد خبر: 149658

شناسایی کلاهبردار اینستاگرامی با 11 فقره کلاهبرداری

پلیس فتا ا البرز

رییس پلیس فتا البرز از از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی با ۱۱ فقره کلاهبرداری در این استان خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا البرز در تشریح این خبر اظهار داشت: فردی با در دست داشتن شکواییه ای به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد که شخصی ناشناس با هک صفحه  اینستاگرام دوستش اقدام به درخواست وجه از وی کرده که نامبرده نیز بدون اطلاع از این موضوع اقدام به ارسال مبلغی به حساب اعلام شده از سوی کلاهبردار کرده است.

وی ادامه داد: ماموران در بررسی های اولیه حساب مقصد وجه کلاهبرداری شده را شناسایی و ضمن انسداد آن صاحب حساب را به پلیس فتا دعوت کردند.

رئیس پلیس فتا البرز گفت: صاحب حساب در پلیس فتا حاضر و مشخص شد که نامبرده کارت بانکی خود را در اختیار یکی از اقوامش قرار داده که پس از انجام اقدامات پلیسی محرز شد که فردی با هک حساب‌های اینستاگرامی اقدام به ارسال پیام برای افراد کرده و با دادن شماره کارت اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از این طریق می کند.

اقبالی خاطرنشان کرد: متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد که  ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری بود اما پس از مواجهه با مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۱۱ فقره کلاهبرداری از طریق هک حساب کاربری شهروندان در اینستاگرام اعتراف کرد که همه مالباختگان در این خصوص شناسایی شدند.

این مقام انتظامی ضمن تأکید برافزایش امنیت کارت های بانکی و بالا بردن امنیت شبکه های اجتماعی بیان داشت : شهروندان به‌هیچ‌عنوان نباید کارت بانکی و اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار دیگران و حتی آشنایان خود قرار دهند و در صورت مفقودی و سرقت هرچه سریع تر نسبت به انسداد حساب خود اقدام نمایند ضمن اینکه با رعایت پروتکل های امنیتی در شبکه های اجتماعی از اطلاعات شخصی خود صیانت نموده و هرگز به افراد ناشناس در شبکه های اجتماعی که با هر عنوانی درخواست دریافت وجه دارند، اعتماد نکنند.

رئیس پلیس فتا  البرز گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی می‌توانند از طریق تماس با مراکز پلیس فتا یا از طریق سایت این پلیس به آدرس www.cyberpolice.ir موضوع را اعلام کنند .

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط