رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-14 11:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47
کد خبر: 149661

سوء استفاده اعضای خانواده از حساب پدر

سوءاستفاده اعضای خانواده از حساب پدر

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از بازداشت اعضای یک خانواده به علت سوءاستفاده از حساب بانکی پدر خانواده خبر داد.

سرهنگ موسوی رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا عنوان کرد: یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرد و با ارائه شکایت خود با دستور قضایی و موضوع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی به صورت اینترنتی خواستار رسیدگی شد. 

این مقام انتظامی تشریح کرد: در گام اول کارشناسان پلیس فتا اقدام به ثبت اظهارات شاکی کردند و در مرحله بعد با تحقیقات فنی از حساب شاکی متوجه موضوع مشکوکی شدند که تمامی مبالغ کسر شده از یک مغازه لوازم خانگی که متعلق به یکی از همسایگان شاکی می باشد برداشت شده است.

سرهنگ موسوی ادامه داد: در ادامه برای تحقیقات تکمیلی با کسب دستور مقام قضایی مالک مغازه لوازم خانگی شناسایی و به پلیس فتا احضار شد که مورد بازجویی کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و اظهار داشت که کلیه خریدها را همسر و پسر شاکی انجام داده‌اند.

وی بیان داشت: با شناسایی متهمین  و پس از هماهنگی با مقام قضایی، متهمین به پلیس فتا احضار شدند و طی بازجویی‌های صورت گرفته بدون انکار، بزه انتسابی را قبول داشته و بیان داشتند که همسرم کارت حقوق خود را در گاو صندوق قرار داده بود و ما به کلید آن دسترسی داشتیم و به دلیل اینکه از کارت خود استفاده نمی‌کرد و سامانه پیامکی آن هم غیره فعال بود، متوجه برداشت‌های صورت ‌گرفته از حساب نمی‌شد. 

این مقام مسئول گفت: پس از تکمیل پرونده و درج اعترافات متهمین در پرونده، پرونده به همراه شاکی و متهمین جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

سرهنگ سید نظام موسوی به مردم هشدار داد: شهروندان می‌بایست مراقب  کارت و اطلاعات بانکی خود باشند و حتما در اولین گام امکان ارسال پیامک برداشت از حساب بانکی خود را فعال کنند که اگر حساب بانکی شهروندان مورد سوءاستفاده قرار گرفت سریعاً متوجه شده و پیگیری نمایند. 

وی از هموطنان درخواست کرد: از آنجایی که همکاران بنده به صورت شبانه‌روز در خدمت شهروندان بوده و با رصد و پایش فضای مجازی به دنبال برقراری امنیت سایبری شهروندان می‌باشند، لذا هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط