رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کلاهبرداری به بهانه رجیستر نشدن گوشی تلفن همراه

1399-05-15 11:55
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149669

رئیس پلیس فتا استان فارس هشدار داد.

کلاهبرداری به بهانه رجیستر نشدن گوشی تلفن همراه

کلاهبرداری به بهانه رجیستر نشدن گوشی تلفن همراه

رئیس پلیس فتا استان فارس هشدار داد : کلاهبرداران با هدایت شهروندان به درگاه فیشینگ بانکی به بهانه رجیستری کردن گوشی تلفن همراه، اطلاعات بانکی شهروندان را سرقت می‌کنند.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا فارس در خصوص پیام‌های ارسال شده به هموطنان با موضوع رجیستر شدن گوشی تلفن همراه، گفت: اخیراً پرونده‌هایی به پلیس فتا ارجاع شده که در آن کلاهبردارن با ارسال پیامی که " تلفن شما رجیستر نشده و بزودی از سرویس خارج می‌شود. جهت جلوگیری، لطفا کد IMEI خود را در تارنمای زیر ثبت کنید."hamtal.com" اقدام به دریافت اطلاعات شهروندان می‌کنند.

وی افزود: کلاهبرداران با هدایت شهروندان به درگاه فیشینگ بانکی به بهانه رجیستری کردن گوشی تلفن همراه، اطلاعات بانکی شهروندان را سرقت می‌کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در پی سرقت اطلاعات بانکی شهروندان شاهد خالی شدن حساب بانکی آنها هستیم، ادامه داد: سرقت دیگر اطلاعات شهروندان از سوی مجرمان سایبری با همین ترفند رجیستری قطعا با اهداف مجرمانه است.

سرهنگ سلیمانی در خصوص لینک‌های ارسالی به شهروندان توصیه کرد: کلاهبردارن دائما در تلاش برای به طمع انداختن کاربران با ترفندهای مختلف هستند و با توجه به قانون رجیستر کردن گوشی تلفن همراه، این افراد با ارسال لینک، افراد را به صفحات فیشینگ هدایت می کنند که اگر  هوشیار نباشند ممکن است فریب این افراد را بخورند.

وی تاکید کرد: عموم مردم برای رجیستر کردن گوشی تلفن همراه خود از کد دستوری  #7777* و یا از طریق سایت https:‎//hamta.ntsw.ir اقدام کنند.

رئیس پلیس فتا فارس با اشاره به قابلیت سایت پلیس فتا، آن را پل ارتباطی با شهروندان خواند و از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنت  www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.

 

 

کلمات کلیدی :
کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید