رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-15 12:20
تنظیم اندازه قلم

پ

2:20
کد خبر: 149687

کلاهبرداری با ترفند آگهی‌های جعلی فروش اجناس و لوازم خانگی

..

رئیس فتا استان بوشهر از کلاهبرداری با ترفند درج آگهی‌های اینترنتی جعلی فروش لوازم خانگی و اجناس با مشخصات بندر گناوه خبر داد.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی قاسمی، رییس پلیس فتا استان بوشهر در این خصوص گفت: به دلیل پیشگیری از شیوه بیماری کرونا ویروس، مسافرت‌ها به قصد خرید به بنادر استان کاهش یافته و مردم سعی می‌ کنند که نیازمندی‌های خود را از طریق اینترنتی خرید و تهیه کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه اخیراً مشاهده شده که مجرمان سایبری از این وضعیت سوء استفاده کرده و با درج آگهی های دروغین فروش اجناس و لوازم خانگی تحت عنوان نام و یا آدرسی غیرواقعی از بندرگناوه در شبکه‌های اجتماعی، از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند.

سرهنگ قاسمی افزود: با توجه به اینکه این موضوع، ضمن ایجاد ضرر و زیان مالی به خریداران، باعث زیرسوال رفتن اعتبار کسبه و بازاریان شهرستان گناوه شده است، همکاران ما در پلیس فتا استان وشهرستان گناوه بصورت شبانه‌روزی در حال رصد فضای مجازی هستند و به محض استخراج موارد مجرمانه، ضمن حذف آنها و مسدودسازی شماره حساب و شماره تماس همراه آنان، تا شناسایی و دستگیری متهمان و معرفی به دستگاه قضا، موضوع را با جدیت پیگیری خواهند کرد.

رییس پلیس فتا بوشهر بیان داشت: به علت گستردگی فضای مجازی، همکاری مردم عزیز و کاربران قانونمدار در شناسایی کلاهبرداران سایبری،تأثیر بسزایی دارد و درخواست می کنیم تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی، به سایت پلیس فتا در آدرس اینترنتی cyberpolice.ir مراجعه و با همکاران ما که بصورت برخط آماده پاسخگویی هستند، موارد را درمیان بگذارید.

وی بیان داشت: از مالباختگان عزیز نیز درخواست داریم تا جهت سرعت بخشیدن در عملیات شناسایی مجرمین و بازگرداندن حقوق ازدست رفته آنها، به پلیس فتا محل سکونت خود مراجعه و شکایت خود را مطرح تا در اولین فرصت با هماهنگی مقامات قضایی، اقدامات پلیسی و قضایی در کمترین زمان ممکن، اجرایی شود.

این مقام مسئول برای پیشگیری از شکل گیری این جرایم و مصون ماندن مردم از ضررهای متصور در این موضوع، به کاربران  فضای مجازی توصیه کرد : قبل از هرگونه واریز وجه، از صحت خدمات یا کالای مورد نظر مطلع شوند و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به‌ عنوان بیعانه خودداری نمایند ، پرداخت وجه را به بعد از تحویل کالا موکول کنند و در قبال دریافت کالا از فروشنده رسید دریافت شود تا اگر کالا، معیوب و یا مسروقه بود بتوانند فرد فروشنده را معرفی کرده و یا برای رسیدگی قضایی مستندات لازم را در اختیار داشته باشند.

رییس پلیس فتا بوشهر به شهروندان هشدار داد : صرفاً به علت اینکه فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارایه کرد، دلیل کافی برای اعتماد ما به فروشنده نیست و ممکن است این اطلاعات ارائه شده کذب بوده متعلق به فروشنده نباشد و برای اطمینان از اعتبار سایت و فروشگاه می‌بایست توجه شود که مجوز فعالیت آن ها در سازمان صنعت، معدن و تجارت ثبت شده و دارای نماد اعتماد الکترونیک یا Enamad فعال باشند .
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط