رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-19 09:59
تنظیم اندازه قلم

پ

2:31
کد خبر: 149711

کارآفرین خیالی، سوژه هاى خود را در اینترنت دنبال مى کرد

jpg

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى در خبر تازه اى از شناسايى و دستگيرى عاملان كلاهبردارى در اينترنت و شبكه هاى اجتماعى با عنوان كاريابى در منزل، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پليس فتا: سرهنگ جواد جهانشيرى رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى در تشريح خبر بيان داشت: با رصد و پايش فضاى سايبرى توسط كارشناسان پليس فتا استان و همچنين تعدادى از تماس و ارتباطات مردمى ، ‌مشخص شد تبليغاتى مبنى بر كارآفرينى و كار در منزل در سايت واسطه گر اينترنتى ديوار درج شده كه داوطلبين جهت عضويت مى بايست مبالغى از 50هزار تومان تا 150هزار تومان به حساب هاى اعلام شده واريز کنند و پس از واريز وجه ديگر كسى پاسخگو نبوده و سرمايه هاى ريز قربانيان جوياى كار در دستان افراد سودجو تبديل به رقم هاى وجوه سنگين مى شود بر همين اساس رسيدگى به موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا استان قرار گرفت.

سرهنگ جهانشيرى ادامه داد: عمده انتشار اين تبليغ در سايت واسطه گر اينترنتى ديوار بود كه با بررسى كارشناسان پليس فتا سرنخ هايى از هويت كلاهبردار بدست آمد .

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى در ادامه روند شناسايى عامل يا عاملان كلاهبردارى گفت: با بررسى هاى پليسى و اقدامات ميدانى مشخص شد متهم يا متهمان بعد از فريب افراد جوياى كار در سايت واسطه گر اينترنتى وجوه كلاهبردارى شده را در حساب هاى ديگرى به گردش درآورده اند.

این مقام مسئول افزود : با سرنخ هاى بدست آمده از كلاهبردارى موصوف مشخص شد شاکیان و قربانيان اين كلاهبردارى به دليل ارقام قابل اغماض از ارائه شكايت به مراجع قضايى خوددارى كرده كه اين امر موجب گستاخى بيشتر مجرمين در رسيدن به اهداف سوء و كلاهبردارانه شان خواهد شد.

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى بیان داشت : با تلاش كارشناسان پليس فتا استان متهم به همراه دو همدست وى مورد شناسايى قرار گرفتند و با هماهنگى قضايى به پليس فتا استان منتقل شدند.

جهانشيرى ادامه داد : در بررسى اوليه از حساب و مدت فعاليت 3 ماهه ؛ متهمان با سوء استفاده از سايت هاى واسطه و درج تبليغات كاريابى قربانيان زيادى را فريب داده مشخص شد در همين مدت اندك بيش از پانصد ميليارد ريال تراكنش مالى داشته اند كه متهمين با پرونده به همراه مستندات جهت تعيين تكليف نهايى به دادسرا اعزام شدند.

اين مقام انتظامى يادآور شد: به خاطر داشته باشيم رويت آگهى در سايت هاى واسطه گر دليلى بر اصالت آن نخواهد بود و همانطور كه در ذيل آگهى درج شده در سايت مشخص مى باشد ، از هرگونه واريز وجه قبل از احراز اصالت و دريافت كالا و خدمات جداً خوددارى شود.

رييس پليس فتا خراسان رضوى به دارندگان حسابهاى بانكى اكيداً توصيه كرد:‌هرگونه واگذارى اطلاعات حساب بانكى و دسترسى به حساب بانكى مسئوليت حقوقى و كيفرى به همراه خواهد داشت بنابراين با حفظ اطلاعات حساب بانكى و عدم واگذارى كارت عابر بانك به همراه رمز هاى اول و دوم به دست افراد ناشناس راه مجرمين را در رسيدن به اهداف سوء شان مسدود کنیم.

 شهروندان گرامى جهت كسب اطلاعات بيشتر در حوزه فضاى سايبرى مى توانند به آدرس www.cyberpolice.ir  مراجعه و هرگونه نقطه نظر خود را جهت ارائه خدمات بهتر از سوى كارشناسان فضاى سايبرى درج کنند و همزمان پاسخ  سوالات خود را توسط كارشناسان برخط دريافت نمايند .

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط